W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku (2009-10-07,10:23)

Witam    
Ciekawa dyskusja toczy się przy okazji knigi Panów S i Ś, choć akurat dotyczy wywołanego 31.VIII.40'. Jako że nikt nie chce założyć osobnego wątku dotyczacego tej walki, sam to zrobię. Nie ukrywam, iż robie to nieco "socjologicznie" bo jakkolwiek przy okazji niektórych "sporów" uśmiałem się nieco czytając fragmenty np. o Inkwizycji i takie tam to jednak ostatecznie nie na tym by mi zależało zakładając ten wątek....    

Była już poruszona w sąsiednim w/w temacie sprawa weryfikowania zgłoszeń polskich pilotów. Nie ukrywam, że i mnie jeszcze z dawnych czasów, ten temat interesuje i "wyłapuję" na ten temat informacje min. na tym forum. Natomiast samo "weryfikowanie" robie sobie sam w domu, na tyle na ile pozwalają mi publikaje i zamieszczone tam dane/dokumenty. Oczywiście walka z 31.08.40 też jest w kregu moich zainteresowań.     

Jako że nie mam najnowszych opasłych angielskojęzycznych tomisk dot BoB ( z różnych względów) moja wiedza może być nieco nieaktualna, choć niedawno ukazała się książka R. Gretzyngiera, którą oceniam bardzo wysoko i stanowi dla mnie świetne źródło, także do "weryfikowania". Dlatego też jeśli wątek ruszy i za szybko "nie zdechnie" pozwolę sobie zadawać Szanownemu Gremium mniej lub bardziej proste pytania, które jak mniemam nie powinny fachowcom sprawić problemua mnie poszerzą stan wiedzy.    

Zapraszam wszystkich do dyskusji w tym takze Pana Kuleszę i Piotra P. Liczę , że bez nerwacji uda sie pogadać.
Mateo  

znalezionych: 368, strona 13 z 37
«  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  »

(248) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 20:19 :
"W jakim celu zabrał Pan głos w tej dyskusji? "     

Żeby nam objawić swoje credo życiowe, które brzmi:     

"wystarczy poczytac meldunki niemieckie,"    

Dobrze trafił, wyleczy się go z tego.
Armagedonius Recycling

(247) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 19:57 :
Panie Maćku,    

W jakim celu zabrał Pan głos w tej dyskusji?    

Arek

(246) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 19:52 :
Pyskowac to kazdy potrafi, ty mas gowno nie NVM.
Armagedonius Recycling

(245) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 18:33 :
Widac Panie Mateo, ze nie masz Pan kompletnie pojecie o czym mowisz. Same NVM, ktore mam to ok. 2000. Niech Pan sprobuje zdobyc choc porownywalna liczbe to wtedy pogadamy. Najpierw sugerowal Pan JG3, potem JG26 a teraz JG77. Niedlugo zabraknie Panu tych JG. A wystarczy poczytac meldunki niemieckie, wziac mape, sprawdzic sektor i czas i nie zadawac glupich pytan :-)))
Maciek

(244) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 14:21 :
Nie, jednak będzie ubaw. Choć łza też sie zakręci...    

Pan Maciek zwierzył Nam się oto:    

Cytat:
Ale dokumentacji nie bede tu publikowal. Za duzo pieniedzy i czasu mnie to kosztowalo...A jesli ktos watpliwosci to zostaje mi tylko usmiechnac sie z politowaniem...

Ach jak się wzruszyłem... Oto bowiem Pan Maciek ogroooomnym kosztem czasu i pieniedzy (temu ogromowi zapewne dorównuje jedynie ogrom jego wiedzy) zbierał wiedzę o tamtych czasach, zbierał, zbierał, aż osiągnął absolut nie to, co "znawcy" rozśmieszający go pisaniem bzdur.... Niestety koszt był zbyt wysoki i teraz już nikomu nie pochwali się tą jakże ogromnnnną wiedzą, no chyba, że ktoś mu zrekomensuje trud i wyrzeczenia.... I tak teraz chciałby, żeby wszyscy widzieli, że on wie, ale jak to zrobić skoro to tyle Go kosztowało...? Ech tragedia grecka normalnie...    

Pan Maciek wie już na pewno, że "H" (??) nic nie zestrzelił, uszkodził i pozwolił sobie na stwierdzenie:    

Cytat:
No wlasnie nie masz Pan wiedzy ale na sile wciskasz Pan Panu H. chyba juz 3 ofiare z kolei. Czy research ma polegac na dopasowywaniu na sile zgloszen do zaistnialych strat?

Sęk w tym, że nigdy w tym wątku żadnemu z pilotów nie wciskałem niczego na siłę. Każdy kto czytał moje posty (chyba) wie, że nie mam zamiaru nikomu tu nic dodawać lub odbierać. Tylko Pan Maciek nie bardzo chyba łapie. Gdybym chciał, to nie słuchając nikogo tutaj, stanęło by (na siłę) na JG 3 i już. Drażni Pana, że pytam czy co?    

Jaka ma być więc "dyskusja" Panie Maćku? "Nie zestrzelił/uszkodził bo nie. Ja, Pan Maciek tak mówię i koniec".... Czy jak napiszę: "Henneberg kłamał i na pewno nic nie zestrzelił" będzie dobrze???     
Zresztą ja mogę złośliwie odpisac Panu, że na siłę próbuje Pan wmówić, że H nic nie osiągnął...     
Mateo

(243) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 14:18 :
Cytat:
Jeszcze ktoś wcześniej pytał (Pan Piotr?) o zapisy w ORB 11 Grupy Myśliwskiej.

W żadnym wypadku, Pani Anno! Ja pytałem o akta operacyjne 11.Grupy z Sikorskiego. Pani wie, LOT.A.V.47 i takie tam?    
piotr

(242) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 13:37 :
"...na sile wciskasz Pan Panu H. chyba juz 3 ofiare z kolei."    

Pan to jesteś ofiara, ale manii prześladowczej. Jedyne co tu kto robi "na siłę" to Pan próbujesz zaistnieć ze swoimi andronami.
Armagedonius Recycling

(241) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 13:32 :
To, że nie mam tak OGROOOMNEJ wiedzy to nie znaczy, że nie wolno mi pytać    

No wlasnie nie masz Pan wiedzy ale na sile wciskasz Pan Panu H. chyba juz 3 ofiare z kolei. Czy research ma polegac na dopasowywaniu na sile zgloszen do zaistnialych strat?
Maciek

(240) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 13:27 :
"moje zrodla i kontakty pozostana moimi zrodlami i kontaktami "    

...i wbij se Pan to mocno do głowy!
Armagedonius Recycling

(239) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-01, 13:26 :
Przyszedł Pan Maciek i będzie rozganiał towarzystwo piszące.... Nie wiem czy sie śmiać czy płakać....    

To, że nie mam tak OGROOOMNEJ wiedzy to nie znaczy, że nie wolno mi pytać, (nawet naiwnie jak rozumiem w pańskim odczuciu). To chyba jasne. Więc może jednak sam uznam czy dam sobie na wstrzymanie..     

Cytat:
po bylo juz pare osob, ktore trudzily sie aby powiazac zgloszenie pana H. z jakokolwiek strata Luftwaffe i doszly do takiego samego wniosku...

Ciekawe. Poproszę o listę tych "pare osob" z wykazem gdzie mogę o efektach owch trudów przeczytać.... To raz.    
Dwa. Jaki to "taki sam wniosek"??    

Ale podejrzewam, że tego już nie usłyszę od Pana, bowiem:    
Cytat:
moje zrodla i kontakty pozostana moimi zrodlami i kontaktami

Czyli informuję was ludzie, że wiem lepiej (albo moje kontakty) ale Wam nie powiem.... To po co sie w ogóle odzywać?     

Mateo

znalezionych: 368, strona 13 z 37
«  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców