ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dywizjon 303 (2009-09-17,09:47)

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów mógłby podać mi orientacyjną liczbę samolotów niemieckich zestrzelonych przez 303 DM w okresie "bitwy o Anglię"? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Sławomir Hordejuk
Sławomir HordejukDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 12, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(12) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-17, 09:47 :
Cytat:
A czy wiadomo coś o terminie ukazania się tak bardzo wyczekiwanej monografii Dywizjonu 315?

Podobno zalega już od jakiegoś czasu u wydawcy [Kagero]...    
Pytanie tylko, kiedy i czy w ogóle planowane jest jej wydanie...?    
Być może warto byłoby sie skontaktować z wydawnictwem i zapytac bezpośrednio o plany wydawnicze    
związane z tą pozycją...    
Pozdrawiam,    
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(11) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 18:29 :
A czy wiadomo coś o terminie ukazania się tak bardzo wyczekiwanej monografii Dywizjonu 315?    
Pzdr.
Czytelnik
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 17:03 :
W e-mailu, którego dzisiaj dostałem od autora wymienionej poniżej książki, potwierdza on, że ma ona wkrótce zostać wydana przez wydawnictwo RYTM. Nie sprecyzował tylko, w jakim terminie... :(    

Pozdrawiam,
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 16:20 :
Cytat:
wiemy jak wygląda polski rynek wydawniczy.
Nie przesadzałbym z tym. Na dzień dzisiejszy można znaleźć wydawcę dowolnej książki, dużo jednak zależy od autora i jego podejścia do pracy i wydawcy. Za każdą niewydaną książką kryje się jakaś tajemnica :-)
Adam
(8) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 14:51 :
Panie Grzegorzu!    

Zarówno Pan jak i ja doskonale wiemy jak wygląda polski rynek wydawniczy. Dziwi Pana, że książka nie wyszła? Albo, że była zapowiadana a nie wyszła? Mnie nie dziwi. Skoro książka J.B. Cynka o Wrześniu 39 leżała kilka ładnych lat o różnych wydawców to „nie dziwi nic”.    

A.    

P.S. Zapewniam Pana, że nie jestem „Panem” :)    
Anna
(7) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 13:12 :
Panie Aniu,    

Bardzo bym chciał, żeby ta książka wreszcie ujrzała światło dzienne, bo była już wiele razy zapowiadana. Czytałem parę lat temu fragment jej brudnopisu i myślę, że przedstawi kilka nowych spojrzeń na 303 w BofB. Ale autor obiecywał wydanie tej książki, podobnie jak monografii 315 Dywizjonu, tak wiele razy i nic z tego nigdy nie wyszło, że dlatego mam wątpliwości. Może wreszcie Rytmowi uda się przełamać tę niemoc.
Greg S.
(6) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 11:18 :
Panie Grzegorzu!    

Myślę, że Oficyna Wydawnicza "Rytm" ma tak dużą renomę na rynku książek historycznych, że nie zapowiada książek, których później nie wydaje. Słyszał Pan w ostatnich 10 latach o takim przypadku? Bo ja nie. Zresztą przecież każdy do wydawnictwa może zadzwonić.    

Pozdrawiam    
A.    

Ania
(5) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 11:11 :
Niech najpierw wyjdzie drukiem, bo wychodzi już u różnych wydawców od kilku ładnych lat i jakoś wyjść nie może.
Greg S.
(4) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 10:22 :
Witam!    

Być może ta pozycja będzie Panu w jakimś stopniu pomocna: www.rytm-wydawnictwo.pl/index.php?s=karta&id=419.    

Pozdrawiam    
A.
Ania
(3) Re: Dywizjon 303 z dnia 2009-09-16, 09:57 :
126 zwycięstw to liczba oficjalna, uznana przez dowództwo RAF w czasie wojny. J. Cynk przeprowadził własną weryfikację na podstawie działań oraz strat Luftwaffe w tym okresie i dlatego podał inną liczbę.
Greg S.

znalezionych: 12, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców