ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: szukam informacji o tym lotniku (2009-09-12,01:23)

Witam    
Nie dawno znalazłam zdjęcia mojego stryja. Niestety dziadek już nie żyje i nic mi nie może powiedzieć o swoim bracie. Wiem jedynie tyle co wyciągnęłam od babci. Nazywa się Władysław Urbanowicz. Podobno służył w Dyw. 303,ale nie wiem czy babcia coś nie przekręciła. Miał żonę Angielkę, w czasie wojny o Anglie został zestrzelony i pochowany jest w Anglii. Jeśli ktoś go rozpoznał na zdjęciu bardzo proszę o kontakt lub przesłanie innych fotek gdzie jest stryj. [email protected] z góry dziękuje    

Izabela Urbanowicz-ŚwistakDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

(3) Re: szukam informacji o tym lotniku z dnia 2009-09-12, 01:23 :
W tą informację wkradł się błąd, chodzi o rok 1941. Pani krewny jest pochowany w Niemczech. Oldenburg, Sage, grób nr.10, działka 14, rząd D.    
Myślę, że pomocnym okazać się może list do IPMS (Muzeum Sikorskiego w Londynie) z pytaniem o ewentualne dokumenty krewnego jak również kontakt z polską sekcją MOD. By nie powtarzać, sugeruję zapoznać się z :    
www.polishairforce.pl/archiwa.html
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: szukam informacji o tym lotniku z dnia 2009-09-12, 00:18 :
Pani Izo, wysłałem do Pani e-maila z garścią informacji dot. Pani stryja.    
Pozdrawiam,
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: szukam informacji o tym lotniku z dnia 2009-09-11, 23:58 :
Na innym forum dowiedziałam się od Pana Piora taką informacje:     

Pani krewny - co widać choćby na rękawie - był podoficerem (sierżantem - Sgt) . Zginął on 4 lipca 1943 roku wraz załogą Wellingtona BH-X w rejonie Werwe w Niemczech. Był strzelcem pokładowym w 300. Dywizjonie Bombowym. Wcześniej uczestniczył w kampanii wrześniowej.     

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne informacje bardzo prosze o kontakt. Chciałabymm poznać jego historie.    

Dziękuje Panie Piotrze.
IzaDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców