ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Kto moze być na tym zdjęciu...? (2009-09-12,00:32)

Kto moze być na poniższym zdjęciu obok. Bolesława Jarkowskiego?    
Ten oficer RAF, to, podejrzewam: A.V.M. Edward Rice - dow. 1 Grupy Bombowej.    
Ale nie mam pomysłu, kim może być ten pułkownik stojący pośrodku...

Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 14, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(14) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-09-12, 00:32 :
Podczas Kampanii Wrześniowej służył w 216 Eskadrze Bombowej, jako strzelec pokładowy na Łosiach.
(13) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-09-11, 23:46 :
Literówka: 1941 roku.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(12) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-09-11, 23:44 :
Pani krewny nie jest tym ze zdjęcia wcześniej. Widoczny tam to Witold Urbanowicz - istotnie z 303.DM.    
Pani krewny - co widać choćby na rękawie - był podoficerem (sierżantem - Sgt) . Zginął on 4 lipca 1943 roku wraz załogą Wellingtona BH-X w rejonie Werwe w Niemczech. Był strzelcem pokładowym w 300. Dywizjonie Bombowym. Wcześniej uczestniczył w kampanii wrześniowej.    
Pozdrawiam
piotr
(11) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-09-11, 23:32 :
Witam.    
Nie jestem pewna ale ten Pan Koło tego Pana w kapeluszu to chyba moj stryj. Po śmierci mojego dziadka znalazłam zdjecia. Babcia mi powiedziała że to brat dziadka i że był pilotem w dyw. 303,ale nie jestem pewna.Nazywa się Władysław Urbanowicz. Jesli ktoś ma jakieś informacje prosze o kontakt : [email protected]

Izabela Urbanowicz-ŚwistakDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-09-07, 09:54 :
Witam !    
Bogdan Józef Kwieciński *22.04.1895 Strzelno +22.03.1981 Montreal    
Pionier polskiego lotnictwa wojskowego,sportowego i cywilnego.Gimnazjum ukonczył w Inowrocławiu,    
Wyzszą Szkołę Wojenna w Warszawie.    
W kwietniu 1933 brał udział w sportowych zawodach lotniczych"Tour of Algeria and Marocco" w których    
z kpt.R.Hirszbandem na polskiej awionetce RWD 5 wygrali w Casblance "Foreigners Prize",po    
przeleceniu 11.389 km.Z poczatkiem 1934 wraz z ppłk.Wacławem Makowskim obleciał na RWD 5     
9000 km trasę "Challege 1934".W roku 1935 zrealizował lot na Graf Zeppelin do Rio de Jenerio i z    
powrotem.    
W latach 1927-34 byl założycielem i pierwszym sekretarzem generalnym Aeroklubu RP.    
W latach 1935-37 attache wojskowym RP w Pradze,w latach 1937-45 attache wojskowym i lotniczym    
w Londynie,a podczas wojny głównym oficerem łącznikowym/Head of Mission/miedzy lotnictwem polskim    
a RAF.    
Do Kanady wywmigrował w 1947,gdzie w latach 1947-60 był członkiem Sekretariatu ICAO w Montrealu    
i jako doradca techniczny wizytował rozwijające sie kraje na całym świecie.    
Kawaler wielu odznaczeń jak m.innymi :VM,Krzyz Walecznych,Polonia Restituta,Złoty i Srebrny Krzyz    
Zasługi,Commander O.B.E,Legion d'Honeur,Order Leopolda I,Order Białego Orła i i inne.    

Pozdrawiam serdecznie    
Mirek Paliszewski    
PS Bogdan Kwieciński był moim Wujem
Mirek PaliszewskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-06-02, 15:11 :
Ponownie bardzo dziękuję Panom za pomoc w rozszyfrowaniu postaci ze zdjęcia i przepraszam za "ich zbytnią łatwiznę". :)    
Następnym razem postaram się znaleźć coś trudniejszego...    
Pozdrawiam,    

(8) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-06-02, 14:42 :
Panie Grzegorzu,zadaje Pan zbyt łatwe pytania.Na zdjęciu jest płk.Bogdan Kwieciński.
Zbigniew CharytoniukDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-06-02, 14:41 :
Płk. Bohdan Kwieciński, attache lotniczy Ambasady RP w Londynie
Warszawiak
(6) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-06-02, 08:47 :
Dziękuję bardzo Panom za wyjaśnienie kwestii identyfikacji płk. Roberta Beilla!    

Tym razem z czystej ciekawości chciałbym zapytać o tożsamość oficera w stopniu pułkownika i angielskim - Group Captaina, stojącego z lewej strony zdjęcia zrobionego przy okazji wizyty Meriana Coopera w Dyw. 303.    
Jego twarz spotkałem już na kilku fotografiach, natomiast nie mam pomysłu, kto to może być:    

(5) Re: Kto moze być na tym zdjęciu...? z dnia 2009-05-30, 10:33 :
W środku z całą pewnością G/Cpt Robert Beill, komendant stacji Faldingworth.
Wojtek

znalezionych: 14, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców