Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ poszukuję wiadomości na temat Feliksa Jakuba Kolasińskiego (2009-03-25, 18:26)
katarzyna Kolasińska
Witam wszystkich! Poszukuję wiadomości na temat Feliksa Jakuba Kolasińskiego. Na jego temat wiem niewiele. Był Ojcem chrzestnym mojego taty, tato tez wie niewiele. Dowiedziałam się,że służył w Dywizjonie 303 myśliwskim im. Tadeusza Kościuszki w warszawie. Brał udział w walce powietrznej, został zestrzelony przez niemców musiał się katapultować, był w niewoli, miał odstrzeloną rękę, wiem że przeżył. Czytałam książkę pt. : "Dywizjon 303" niewiele można się dowiedzieć o Kolasińskim.    
Kolasiński Feliks Jakub - chorąży. -oddział: PSZ -odznaczony Orderem Virtuti Militari- V kl. -za okres : 1939-1945     
Nadanie miało miejsce 21 grudnia 1940 r., wśród odznaczonych znaleźli się m. in. trzej lotnicy za walki we Francji tj. ppłk pil. Kępiński Józef, chor. Kolasiński Feliks Jakub oraz kpr. pil. Nowakiewicz Eugeniusz.    
Feliks jakub Kolasiński zmarł w Warszawie w lipcu 1993 r    
    
Proszę o pomoc. Chciałabym się dowiedzieć kiedy i gdzie się urodził, kilka słów z życiorysu, wiadomości o jego życiu i służbie. Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości albo zdjęcia z Feliksem to chciałabym je zobaczyć.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku