Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ lotniska Luftwaffe 1939 (2009-03-16, 21:18)
Arek

Znalazłem jeszcze jeden Schönfeld, który może coś wnieść.    

Chodzi o dzisiejszą miejscowość Żeńsko położoną 1 km na pn od dzisiejszego lotniska w Mirosławcu.     
Miejscowość leży mniej więcej w połowie drogi między Mirosławcem a Złocieńcem, niecałe 15km na pd od jeziora Krosino, o którym pisałem.     
Mamy więc Schönfeld z lotniskiem w odległości 15 km od Crössinsee. Czy to zbieg okoliczności nie wiem.    
Jedyne co mi przychodzi do głowy (jeśli to właśnie to) - to taka myśl, że lotnisko było w Schönfeld (k. Mirosławca) a dowództwo się rozsiadło np. w tym obozie NSDAP nad jeziorem Crössinsee k. Złocieńca (nad jeziorem był też chyba jakiś zamek - może w tym zamku?). Ale dlaczego w nazwie nie pada ani nazwa Mirosławca, ani Złocieńca? Przecież to dość duże miejscowości i byłoby dość dziwne że się używa nazwy wioski i jeziora zamiast nazwy miasta (jednego czy drugiego).     

Ale czy to jest właśnie to? K. Janowicz napisał 80km na zach od Odry...    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku