Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Wielka Ucieczka (Stalag Luft3 Żagań) - udział Polaków (2008-03-24, 10:06)
Lech Śmiarowski

Dziękuję za niesłabnące zainteresowanie tematem.    

Pan Włodarczyk zdublował swoją listę.     
Należy to skorygować, gdyż dubel niepotrzebnie zajmuje miejsce, lecz nie wiem jak to zrobić.    
W spocie tym jest trochę nieścisłości: liczba 178 uciekinierów jest nieścisła, data ucieczki też. Szkoda że nie podaje Pan źródła.    

Przypomnę, że ja skorzystałem z pracy Tadeusza Sojki, który wykorzystał mikrofilmy dokumentacji procesu w Hamburgu. Mikrofilmy winny być dostępne w archiwum w Zielonej Górze. Jak pisze Pan Sojka we wstępie     
"Wykorzystany przy jej opracowaniu materiał źródłowy, w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim, udostępniony został autorowi w dużej mierze przez Okręgową Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich w Zielonej Górze w postaci tłumaczeń na język polski wykonanych przez tłumaczy p r z y s i ę g ł y c h" (podkreślenie moje).    

Przypomnę również, że to są stenogramy z procesu. Na procesie sądowym trudno jest konfabulować, gdyż strona przeciwna, wszelkie nieścisłości wykorzystuje. Praca Pana Sojki jest wg. mnie bardzo wiarygodna i żeby jego ustalenia podważać, trzeba mieć materiał o takiej wiarygodności jak on.    

..
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku