Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Wielka Ucieczka (Stalag Luft3 Żagań) - udział Polaków (2008-03-24, 10:06)
L. Śmiarowski

Wątek zamarł, bo...     
Bo świat jest popieprzony! Jak napisałem w pierwszym poście, jestem amatorem w dziedzinie historii, a historii lotnictwa w szczególności. Po prostu doznałem szoku. Mój starszy brat w latach 60. ukończył kurs szybowcowy na lotnisku w Jeleniej Górze. Prenumerował "Skrzydlatą Polskę", miał kolegów, którzy po kursie szybowcowym poszli do służby wojskowej w lotnictwie...    
Te relacje powodowały, że wiele się o lotnikach, lotnictwie w domu mówiło. Tymczasem historia, że spośród 76. uciekinierów słynnej ucieczki z Żagania, dwunastu, w tym trzech Polaków, trafiło do Jeleniej Góry. O tym nikt ze znajomych nie wiedział.     

Sądziłem, że wciągnę brata w temat i zastąpi mnie w dociekaniach. Niestety, zmarł...    

Dobrze, że chociaż jest artykuł w "Lotnictwo z Szachownicą" i życiorys Antoniego Kiewnarskiego autorstwa W. Zmyślonego. Ale K. Pawluk, J. Mondschein - niewiele o nich wiadomo.    

Drugim szokiem dla mnie jest, iż ta historia (przecież niezwykła) niewiele społeczeństwo Jeleniej Góry interesuje.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku