miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Wielka Ucieczka (Stalag Luft3 Żagań) - udział Polaków (2008-03-24, 10:06)
Lech Śmiarowski

Witam    

Jestem po spotkaniu z grupą zainteresowanych tematem osób. Nie chcę zapeszać, więc nie będę się na razie rozwodził na ten temat. Powiem tylko, że nie są to sąsiedzi z bloku.     
Nie mam wprawy w takich spotkaniach, muszę się do nich przygotowywać, ale jestem dobrej myśli.    

Obkupiłem się w Muzeum Martyrologii Alianckich Jeńców Wojennych w publikacje, muszę ten materiał uporządkować i przyswoić.    

Antoni Kiewnarski był podobno (nie mam jakichś źródłowych danych, tylko wzmianki w felietonach) adiutantem Władysława Sikorskiego. Poszukuję danych biograficznych.    
Bo opisując zainteresowanym człowieka nie wystarcza stopień służbowy i data urodzenia, ewentualnie przydział służbowy czy numer samolotu.    

Odpowiadając na pytanie gdzie są dokumenty jeńców. Wg mnie w Opolu/ Łambinowicach ale portal tego muzeum niewiele co mówi. Myślę, a właściwie widzę, że najbardziej prężne jest Muzeum Powstania Warszawskiego mogą coś doradzić. Ja nie jestem tak zaawansowanym historykiem by się podejmować (na razie) wgłębiania w tak wyspecjalizowane dokumenty.    

..
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku