Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 (2007-12-30, 08:56)
Marian

Marius Emmerling, Luftwaffe nad Polską – cz. II Kampfflieger, Gdynia 2005, s. 71.    

Cytat:
W tym czasie wokół maszyny zebrało się około 70 osób. Jeszcze raz udałem się do samolotu i chciałem wyciągnąć z niego podoficera Pfeiffera, rannego w brzuch, klatkę piersiową i głowę. Ze względu na zbyt silne bóle nie mogłem go jednak przeciągnąć między komorami bombowymi i dlatego chciałem rozbić od zewnątrz burtę kadłuba. Kania znający język polski, zwrócił się do ludzi i zażądał siekiery. Nie znał jednak polskiego odpowiednika słowa „Beil”, czyli siekiera, i dlatego narysował ją na piachu. Na to jeden z Polaków odezwał się do drugiego: „Chce siekiery, przynieś no łopatę, dobijemy tych dwóch rannych, a potem rozwalimy tamtą dwójkę, wykopiemy dół, wrzucimy całą czwórkę do środka i zakopiemy” Kania, który to usłyszał, podszedł do mnie i powiedział: „najwyższa pora zwiewać, bo tamci chcą nas rozwalić”
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku