Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 (2007-12-30, 08:56)
Remigiusz Gadacz
    
stary napisał:    
    
Cytat:
Zwracam się również do Pana Remigiusza: Pan jest tutaj założycielem i nie kwestionowanym autorytetem w tym temacie. Proszę o kilka słów do sumienia tych niesfornych i śmiechu wartych ludzi.     
Dziękuję.
    
    
Niestety, tak się składa, że są tematy których poruszanie jest z góry skazane na tego typu "przepychanki" słowne. Rozpoczynając temat "Kto zepsuł Niemiaszkom samolocik ... " zdawałem sobie z tego doskonale sprawę i wpisałem to niejako w temat. Przez dość długi okres czasu udało się uniknąć kontrowersyjnych wpisów. Tylko od użytkowników tego forum zależy, czy będzie tak dalej. Forum jest tak zaprojektowane i na razie nie można z tym nic zrobić (z wskazaniem na … na razie …)    
    
Dla chętnych, którzy chcą w dalszym ciągu uczestniczyć w naszej „zabawie” mogę zaproponować tylko następne zdjęcia, które czekają na swoje „pięć minut”. Proszę to traktować jako zaproszenie.     
Panowie … ciekawy, Bolek, Forumowicz – to również zaproszenie dla Was. Zapraszam was do zabawy.     
Jeśli macie coś do powiedzenia w kwestiach tu poruszanych, które mogą poszerzyć nasz zasób wiedzy o tym co się działo we wrześniu 1939 roku podzielcie się z nami swoja wiedzą. Nie każdy jest znawcą tematu Luftwaffe nad Polską. Być może z czasem doczekamy się również w tym temacie powiązania zdjęć z dokumentami. Byłoby to najciekawsze, co nam mogłoby się przytrafić.     
    
Ale również „posiadacze” kopii takich dokumentów muszą dojrzeć do tego samodzielnie. Zapewniam kolegów, że nawoływanie do tego może odnieść odwrotny skutek. Dzielenie się swoją wiedzą na dany temat to wielkie wyzwanie, na które nie każdego stać. Do tego również trzeba dorosnąć. I mam nadzieję, udało się to w bliźniaczym temacie „Nieustający konkurs … „ że i w tym też się z czasem uda. Ku zadowoleniu wszystkich uczestników.     
    
A teraz, skoro słowo się rzekło to:    
    
Wstawiający to zdjęcie opisał je następująco"    
    
Cytat:
100% Originalfoto, Format 7 x 6 cm. Jagdflugzeug Me 109 abgeschossen in Polen. Am Rumpf Staffelabzeichen des JG 54 6 JG 76. Wernummer am Leitwerk unleserlich, vorn am Motor eine Nummer 61650, bin aber nicht ganz sicher, könnte auch leicht abweichen, etwas schlecht zu erkennen.
    
    
Nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na ciąg dalszy (który jak mówili swego czasu moi ulubieńcy) "musi kiedyś nastąpić"    
    
Pod linkiem do aukcji:    
http://cgi.ebay.de/053-Orig-Foto-Flugzeug-Polen_W0QQitemZ130345646011QQcmdZViewItemQQptZMilitaria?hash=item1e5934b7bb    
    
znajdują się wykadrowane fragmenty samolotu z niestety nieczytelnym Werk numerem na stateczniku.    
A więc Panowie, odwagi, kto ma coś do powiedzenia na temat tego Messerschmitta niech się podzieli swoimi wiadomościami na jego temat.    
    
    
    
    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku