Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Niebieska Eskadra (2007-10-29, 16:34)
308_MiGol
Smutna wiadomość Panie Piotrze.    

"Mümler przydzielił mnie do Dywizjonu 315, tego samego, którego pilotów spotkałem w Embassy Club. Dowódcą dywizjonu był wtedy major Tadeusz Sawicz; on z kolei oddał mnie pod opiekę jednego z dowódców eskadr, porucznikowi Tadeuszowi Anderszowi. Tym dwu ludziom zawdzięczać miałem najcenniejsze lekcje na temat walk powietrznych. (...) Bardzo zaprzyjaźniłem się z Tadkiem Anderszem, nieco starszym ode mnie szczupłym, przystojnym lwowiakiem. Pochodził on z dobrze sytuowanej, inteligenckiej rodziny, którą porzucił uciekając z Polski".    

"Jakże ciężko było powiedzieć, żegnajcie, wszystkim drogim przyjaciołom z Dywizjonu 315, zwłaszcza Tadeuszowi Anderszowi. Spędziliśmy cały wieczór w barze, ale w końcu przyszedł na mnie czas. (...) Żaden z nas w tym czasie nie wiedział, że zrządzeniem losu przyjdzie nam w przyszłości raz jeszcze latać razem".    

Francis S. Gabreski "Gabby pilot myśliwski"
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku