Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Borowina (2007-04-13, 16:18)
piotr
W chwili wybuchu wojny w Borowinie na samolotach PWS 26 szkoliła się pewna grupa podchorążych, o której niestety nie mam danych szczegółowych (interesują mnie tylko ci, którzy wówczas byli w Borowinie a nie którzy w czasie programu szkolenia przez nią przeszli).    
2 wrzesnia, po zbombardowaniu lotniska ok.10 tej rano rozpoczęto ewakuację lotniska a 8 PWSów odleciało na ''pole wzlotów'' w okolicy Lublina (pd.zach). Wg. moich obserwacji chodzi o Kierz. O ile znam nazwisko jednego z oficerów, którzy w tym locie brali udział, siedmiu pozostałych nie. Nic nie wiem też o rzucie kołowym tejże grupy.    
Pięć dni później ta sama grupa trafia (prawdopodobnie wraz z PWSami) do Radziechowa, gdzie ok. 12 wrzesnia u ppłk. Rastawieckiego i mjr.Kępińskiego zapada decyzja o przyłączeniu jej do większej grupy dowodzonej przez kpt. Czernego (mogło to być w Horodence). Prawdopodobnie następnego dnia (13 wrzesnia ?) pozostawione zostają samoloty a ''zgrupowanie z Borowiny" (czy tylko tych 8 pilotów?) wraz z grupą Czernego pieszo lub transportem kołowym przez Zaleszczyki trafia do Kut i w nocy z 17/18 wrzesnia przekracza granicę. Czy wiadomo cos o tych ludziach i ich losach nim dotarli (jesli dotarli wszyscy) do Anglii?
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku