Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Niemiecki samolot zniszczony 2 września k.Rawicza (2007-04-04, 19:38)
Łukasz
Cytat:
14.DP .... no fajnie, niechaj pomysle. 1.9. byl przesluchiwany lotnik przez jakis oddzial 14.DP w Poznaniu lub Swarzedzu. Prawdopodobnie wiec ta sama historia - ewentualnie ten sam lotnik, bo tak duzo tych lotnikow tez na ziemie nie pospadywalo. A Ty automatycznie wiazesz to z sukcesem Luczynskiego pod 4.9. ???!     
No coz, mnie to nie przekonuje.     
    
Zapomniałeś o jednym. Po południu 3 września furgon odtransportował lotników zestrzelonych na terenie Armii "Poznań" do Warszawy razem z innymi więźniami - prawdopodobnie kilku jeńców z walk nadgranicznych oraz internowanych cywili pochodzenia niemieckiego, więc lotnik z 4 września nie mógł być "reminscensją" wydarzeń z 1 lub 2 września. Razem odjechały 22 - 25 osób.    
Czyli Twoim zdaniem - urzędnik bankowy nie widział 4 września, jak skacze z samlotu dwóch skoczków - jeden zostaje złapany, drugi zastrzelony. Uciekający po południu, krótko po nalocie He 111 z II./KG 26, starosta grodzki poznański Godlewski, też sobie wymyślił, że widział skoczków nad Gnieznem. To są dwa niezależne przekazy. Dwie inne książki wspominają o skoczkach koło Gniezna, ale nie ma już szczegłółów skąd pochodzą te informacje. Przecież ci dwaj świadkowie nie mieli halucynacji. Jeśli dla Ciebie to nie fakt, to co? Potrzebne są jeszcze zdjęcia.    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku