Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Niemiecki samolot zniszczony 2 września k.Rawicza (2007-04-04, 19:38)
Łukasz
Witam Marius    
    
Wiesz, o jakie hipotezy chodzi Między innymi o negowanie przez Ciebie, że ppor. Łuczyński zestrzelił 4.09.1939 roku rozpoznawczego Dorniera koło Gniezna. Są relacje kilku świadków, którzy po południu 4 września nad Gnieznem widzieli spadochroniarzy.    
Lista Twoich hipotez w obszarze, z którymi się nie zgadzam zawiera nieco więcej punktów, ale nie będę ich podawał, bo szkoda na to czasu. Wkrótce, kiedy zostaną wydane książki o 131. EM w 1939 roku i o 132. EM, będziesz mógł się ustosukować do wszystkiego.     
Jeśli idzie o 2 Me 109E z 1 września, to są dostateczne dowody na to, że zostały strącone. Ty masz taki dokument, chociaż różnimy się przy jego interpretacji. Poczekam, aż ukaże się on w T.5 "Luftwaffe". Bez tego sprawa zestrzelenia obu Messerschmittów jest udowodniona przez wielu świadków. Ponadto przebieg wydarzeń, jaki odkryłem, potwierdził w beletrstycznym opise walki Kazimierz Sławiński. Okazało się, że Kaziemierz Sławiński przebywał razem zdowódcą zwycięskiego klucza ze 132. EM ppor, Mikołajem Gudelisem Kosteckim w niewoli. Z tego wniosek, że od niego znał przebieg walki klucza 132. EM z grupą Messerschmittów z II./ZG 1. O tym wszystkim będzie można wkrótce przeczytać w moich książkach.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku