Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Niemiecki samolot zniszczony 2 września k.Rawicza (2007-04-04, 19:38)
Marius
Poppy,    
zobacz nawet i u Cynka, bo ta pozycje musisz miec, kiedy nastapil atak Stukasow na Rakowice. Godz. 6.14 (Odd.II.Spr.Inf.) - ...w boju wrzesniowym, s. 158.    
To pokrywa sie z niemieckimi dokumentami. Rozkaz nakazywal StG 2 bombardowanie Rakowic po KG 77, jesli StG 2 nie znajdzie sie o wyznaczonym czasie nad celem. KG 77 zakonczyl bombardowanie o 6.00, a Stukasy jak wiemy, wystrzelily poza cel i bardzo pozno pojawily sie nad Krakowem. Dokumenty 2.Fl.Div. potwierdzaja, ze Stukasy zbombardowaly cel po KG 77. Czyli bylo to na pewno po godz. 6.00.    
Mozna sie wysmiewac ze mnie i z niemieckich dokumentow. Ale takze w tym punkcie dokumenty polskie i niemieckie zupelnie sie pokrywaja.    

Ja wyliczylem upadek obu Do 17 z 7./KG 77 w Zuradzie na godz. ok. 6.00. Nie moge Ci tutaj podac co jest w polskich dokumentach, bo do ukazania sie artykulu ta informacja jest obarczona gleboka tajemnica. Ale moge Ci podac, ze czas podany w dokumentach plk. Sznuka odbiega od czasu wyliczonego przeze mnie o ok. 5 minut. Pestka. Dlatego nie jest wazne co i jak widzieli jacys mieszkancy Zurady.    

Dlatego jestem przekonany, ze dokumenty niemieckie i polskie zawieraja prawde, powojenne dziela naszych dziejopisarzy niestety nie.    

Neubert podawal kiedys faktycznie ok. 5.30-6.00. W liscie do mojego znajomego podal nawet 5.15. (!!) To nie ma znaczenia. Po prostu nie pamietal.    
Ja podalem w Stukaflieger godz. 6.00, - jam glupi!! - oparlem sie na informacjach niemieckiego Jägerblattu. Niestety dopiero po ukazaniu sie Stukaflieger Jägerblatt mi oznajmil, ze nie moze podac zrodla tej informacji!!    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku