W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Polemiki! (2006-11-16, 07:12)
Franek
Jest takie powiedzenie: nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem zniszczy większym doświadczeniem.    
Pan Emmerling cały czas dokonuje gwałtu na logice, a odnoszę wrażenie, że niektórzy zacznają ulegać jego demagogii.    
Przytacza on rozkaz strzelania z odległości poniżej 150m. I co z tego? Dokładnie nic, zwykła instrukcja taktyczna będąca efektem bieżących doświadczeń. Jak ktoś ma wątpliwości, to niech sprawdzi jak wówczas ustawiano zbieżność broni pokładowej. Pomijam już kwestie efektywności tegoż uzbrojenia pokładowego jakim były dwa km-y 7,92mm, bo i w tym momencie mamy do czynienia z obrzydliwą manipulacją.    
Podobnie jest z kwestiami strat niemieckich. To już jest kompletny bełkot. Ba, laury uznania temu, kto zrozumiał jego wywód o Messerschmitcie Hrabaka.    
Idę o zakład, że gdyby polski dowódca poprosił o przydział środków czyszczących, to byśmy przeczytali, że Polacy pocili się ze strachu, a w przypadku Niemców - że w warunkach polowych trzeba było intensywniej dbać o higienę.    
    
Piotrze    
Przecież wiesz, że Skalski konfabulował, a w polskich dokumentach nie ma nic sensownego.    
    
Panie Marius    
Kopię oryginalnego meldunku Pniaka (a nie jego samego) mam, ale to Pan się na niego pierwszy powołał i to ja oczekuję od Pana jego przytoczenia. Absolutnie rozumiem, że Pan chce tego uniknąć, bowiem obnażyłoby to pańskie kłamstwa i przypisywanie Pniakowi treści, których nigdy nie wypowiedział. A nawet gdybym chciał, to raportu Pniaka i tak nie mogę go tu wkleić. Piotr i Grześ Moderator też go mają, więc jak uznają za stosowne, mogą to zrobić sami.    
Z pańskim wydawcą (czyli jedną z dwóch osób występujących pod jednym szyldem) też sobie wczoraj porozmawiałem, no i wychodzi na to, że nie było to dokładnie tak, jak Pan tu usiłuje wmówić forumowiczom.    
Wracając do wątków pobocznych.    
Internowanie zbrodnią nie jest. Poza tym, byli to obywatele polscy i Niemcom nic do tego. A samo internowanie było rezultatem akcji sabotażowych i napływu dywersantów. Niestety, zachowały się protokoły zatrzymań i przesłuchań, w tym zdjęcia materiałów sabotażowych ukrytych np. w kanistrach.    
Co do Instytutu Historycznego - jaki instytut?! Może Niemiecki Instytut Historyczny? W każdym razie ciekaw jestem jak oni komentują przemówienie waszego (byłego) wodza wygłoszone w Obersalzbergu 22 sierpnia 1939? Czy nie jest to rozkaz ustny?    
A o archiwaliach polskich mogę się wypowiedzieć. Materiał rewelacyjny, bardzo wysokiej jakości, obejmujący całkiem spore ilości oryginalnych dokumentów z 1939. Szanowny Pan po prostu nie ma o tych zasobach zielonego pojęcia, bo nawet katalogu nie widział. A o różnicach w meldunkach Skalskiego niech się Pan lepiej nie wypowiada, bo prostego jak drut meldunku Pniaka nie rozumie. Ba, cierpi Pan na jakieś urojenia, bo ja żadnego zdziwienia z powodu jakichśtam 5% nie wyrażałem. Natomiast twierdzę, że nie rozumie Pan dokumentów, które usiłuje Pan łączyć. Ba, nie tak dawno przecież na forum TOCH Andreas Brekken napisał Panu co nieco o korektach do list strat. Tak więc wybaczy Pan, to że nie mam kompletu dokumentów z BAMA nie oznacza, że nie wiem co w nich jest i że nie potrafię ocenić ich zawartości.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku