Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Teofil Pożyczka- pilot brytyjskich sił powietrznych, być może mój krewny. Proszę o pomoc. (2006-10-30, 11:57)
Wojtek
Cytat:
różne zdarzenia typu wodowanie, internowanie, lot który zakończył się zestrzeleniem nad 'terytorium wroga' ale lotnikowi udalo się jakoś wrócić do Anglii i latać dalej operacyjnie też były inaczej liczone.
    
    
W sumie tak, choć zawsze są wyjątki... Piotr Kosiń po zesztrzeleniu i skoku na spadochronie wrócił do dywizjonu i jeszcze raz leciał bojowo; tak samo Walerian Sosiński, zestrzelony wodował w połowie kolejki, a potem normalnie dociągnął do 30 lotów... To zależało chyba od dowódcy dywizjonu.    
    
Cytat:
a kto podejmował decyzję o tym czy dany lotnik miał zaliczoną turę czy jeszcze musiał coś wylatać? dowódca Dywizjonu? czy jeszcze ktoś wyżej?
    
    
Chyba na poziomie dywizjonu, a decyzję podejmował pewnie dowódca. W niektórych log-bookach nie ma nic (po prostu odejście z dywizjonu i żadnej adnotacji), a w niektórych jest tak jak niżej - na jednym podpis dowódcy 300 dywizjonu Teoflia Pożyczki S/L + stempel No. 300 (Polish) Squadron, na drugim stepmel 301 dywizjonu + napis, że to jest poświadczenie że 783090 W/O J. Cholewa ukończył swoją drugą turę operacyjną (304 godzin 25 minut) (48 operacji).
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku