Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Teofil Pożyczka- pilot brytyjskich sił powietrznych, być może mój krewny. Proszę o pomoc. (2006-10-30, 11:57)
Wojtek
Cytat:
Winno być w części opisowej ORB. Muszę zerknąć na moje log booki, jakie były wtedy wymagania do ukończenia tury, ale 37 to mało, a i część to pewno był Gardening. Dwie tury też nieźle, a i chyba żaden z naszych trzech tur w Bomber Command nie zrobił.

Wymagania co do tury (za wyjątkiem początkowego króciutkiego okresu, kiedy liczono godzininami) były zawsze 30 lotów - i to niezależnie czy przeważał gardening czy bombardowanie zagłębie Ruhry. Niektórym zaliczano kolejkę szybciej, np. Piotr Kosiń miał 31 lotów, z czego aż z 6 załoga zawracała niedługo po starcie, ale uznano mu kolejkę. A np. Leszek Owsiany czy Adam Kowalczyk w większości latali właśnie na gardening i też mieli uznaną kolejkę z 30 lotów. Jedynie loty na poszukiwanie załóg wodujących na morzu (dinghy search) zaliczano na 1/2 i już w paru miejscach widziałem log-booki z adnotacjami (ile lotów bojowych) - 23 (Kiel) - 23 i 1/2 (dinghy search) - 24 i 1/2 (Munster) - 25 (dinghy search) (tzn. podaję z głowy jako przykład, ale tak to wyglądało).     

Loty w dywizjonie specjalnym/1586 eskadrze liczono chyba na godziny, bo kolejki były zawsze dłuższe od tych w Bomber Command (mniej więcej 33-43 loty). Jan Cholewa zrobił np. 110 lotów bojowych w 3 kolejkach, przy czym w Bomber Command dokładnie 30 lotów.    

Z naszych w Bomber Command 3 kolejki wylatał ponoć Romual Suliński, w 300 dywizjonie od lata 1940 r. do jesieni 1943 r. Czy to prawda - nie wiem, znów trzebaby sięgnąć do ORB...
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku