W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Tadeusz Kostuch (2006-04-26, 09:03)
Anna Faber
Tadeusz Kostuch ur . 21 czerwca 1920 roku we Lwowie był synem Jana i Anieli.Przed II Wojną Swiatową mieszkał we Lwowie .Został zesłany na Kołymę .Wrócił stamtad z Armia gen. Andersa i w w efekcie końcowym przedostał się do Wielkiej Brytani ,gdzie był pilotem RAF -u w Dywizjonie 315.Został zestrzelony nad Niemcami 21 lutego 1945 roku i dostał się do niewoli niemieckiej.    
Tadeusz Kostuch wyjechał do Stanów Zjednoczonych .Mieszkał najpierw w Chicago ,a potem w Torrance w Kaliforni az do swojej smierci ,która miała miejsce w lutym 2003 roku .Ożenił się z Włoszką Marcelle .    
Miał dwie córki Aleksandrę i Janinę.Jego ostatnie miejsce zamieszkania :     
2931 Plaza Del Amo ,Unit :122 ,TORRANCE ,CA 90503.W Torrance mieszkał około 50 lat.    
Tadeusz Kostuch był bratem mojej mamy Marii Onyszkiewicz ur.11 grudnia 1914 r. ,zm.7.03.1981 r.,a moim wujem.Miał druga siostrę Kazimierę Kelles-Krauze.Była najmłodsz z rodzeństwa.    
Wuj pracował w zakładach optycznych dla NASA az do emerytury.    
Był autorem projektów /wynalazków ,które zostały zastosowane podczas lotów kosmonautów amerykańskich na Księżyc i w satelitach.Był człowiekiem o pogodnym usposobieniu ,sympatycznym,inteligentnym.Lubił podrózować .Co roku wyjezdżał z rodzina w rózne zakatki swiata skad przysyłał nam widokówki.Miał ładny charakter pisma.Po raz pierwszy przyjechał do Polski w 1962 roku.To było swieto dla naszej całej rodziny.Potem był jeszcze w polsce trzy razy w latach 80-tych i 90 - tych .Moja mama przez całe swoje zycie utrzymywała ze swoim ukochanym bratem kontakt listowny.    
    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku