miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Ppor. Anatol Piotrowski - szukam informacji (2006-03-25, 00:21)
W.G
Witaj Marius.    

Na wstępie przeprosić muszę J.Safarika. Sprawdziłem w oryginalnych dokumentach potwierdzająch obecność K.Wolińskiego i A. Piotrowkiego na liście zwycięstw za Wrzesień 1939.    

Cytat: "Chce tylko wiedziec dlaczego Cynk nie skorzystal z FINALNEJ czyli ostatecznej listy."     

Jak już wspomniałem Cynk pisał swoją pracę dużo, dużo później niż Komisja Bajana. Miał prawdopodobnie do wglądu więcej dokumentów i nie widzę powodów aby miał ją przepisywać (powielać). Prowadził własne studia nad tym zagadnieniem i jak pewnie zauważyłeś na stronie 426 podaje Swją Listę zwycięstw na które znalazł potwierdzenie. Jest to 79 zwycięstw indywidualnych ( nad Luftwaffe) i 22 nazwiska - zwycięstwa zespołowe, w jakim ułamku trudno powiedzieć. To jest moje prywatne zdanie na temat do czego miał Autor prawo.    
A ta lista Cynka zawierająca 133 zgłoszenia to gdzie ona jest zamieszczona?    
Wydaje mi się, że wiem o co Ci chodzi ale to już Twój problem.    

Jeżeli chodzi o Frampol to cieszę się, że szperasz bo już myślłem, że Cię zniechęciłem uwagą abyś w SWOJEJ KSIĄŻCE sprawdził co robiły Do 17 w okolicy Frampola 13 września na Twoją uwagę abym sprawdził kto tam "urzędował" w tych dniach.    

Pozdrowienia.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku