miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" (2005-12-20, 23:15)
Robert Wardzala
Witam,    
Prosze wybaczyc jesli popelnie jakies bledy lecz to moj pierwszy wpis.    
Poszukuje wiadomosci na temat mojego krewnego w/o Stefan Bohanes. Wiem ze przed wojna sluzyl w II pulku w Krakowie. Od wybuchu wojny do momentu dotarcia do Wlk. Brytani na pokladzie statku Orrandora Star lub Arrandorra Star ( sa rozne wersje, moze obie bledne )nie mam zadnych informacji. Wiem ze latal w 304 Dyw. Bombowym. ( Bomber Command, i pozniej Coastal Command). Nastepnie zglosil sie do lotow w 1586 Eskadrze Zadan Spec. Zginal podczas powrotu z Powstanczej Warszawy ( zaloga Leszka Owsianego )    
zdaje sie 17 lub 18 VIII podczas skoku ze spadochronem w rejonie Bochni ( Lakta Gorna , Zegocina).    
Bede wdzieczny za informacje.Pozwalam sobie dolaczyc zdjecie z czasow sluzby w Coastal Command. Wizyta prez. Raczynskiego. Na lewo od niego S. Bohanes.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku