miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Pilot RAF-u z okolic pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem (2021-04-18, 23:03)
Tomasz Gcz
Dzięki bardzo za listę, szukam pilota. Zakupiłem kompresor, który był stosowany w silnikach Rolls-Royce Merlin I oraz Merlin II z kolei te dwa silnik były stosowane w samolotach: Fairey Battel I, Hawker Hurricane MK1, Supermarine Spitfire Mk1. Prawie każdy Polski dywizjon lotniczy w siłach RAF-u posiadał te maszyny na wyposażeniu. Sprzedający zapytany o to w jaki sposób wszedł w posiadanie tego kompresora (dokładniej to zapytałem go czy znalazł go na złomie, w razie gdyby tak było chciałem poprosić o lokalizację w celu pozyskania większej ilości części) w odpowiedzi usłyszałem że nie, że jego ojciec dostał go dawno temu od pilota, były jeszcze papiery w języku angielskim oraz okulary pilota. Poprosiłem o zdjęcie tej dokumentacji niestety nie posiadał zdjęcia gdyż nie wystawiał ich na sprzedaż, w tamtym roku wystawił google na sprzedaż przyjechał jakiś człowiek odebrać je osobiście i odkupił też dokumentację. W związku z tym, iż jest to wczesna wersja kompresora, sam kompresor jest w db stanie wizualnym a dodatkowo zostawione zostały dwie dolne z czterech śrub, którymi przytwierdzony był do prawej głowicy silnika ( po przechyleniu opiera się na tych śrubach i robi się z niego na prawdę efektowny przycisk do papieru) stwierdzam że jest wysoce prawdopodobne, iż jeden z naszych pilotów zabrał go sobie jako pamiątkę z Anglii. Wierzę że w papierach mogło znajdować się nazwisko tego człowieka, ale skoro papiery przepadły to wpadłem na ciekawy pomysł, nie wiem czy jest to wgl wykonalne i czy Anglicy prowadzili taką ewidencję. Ale sam kompresor posiada kilkanaście sygnatur/ wybitych numerów, myślę że jeśli udało by się go przypisać do konkretnej maszyny to może udało by się ustalić kto siadał za jej sterami. Jeśli macie namiar na człowieka który w tamtym roku zakupił google pilota RAF-u w okolicy Nowego Targu proszę o kontakt.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku