miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ 1 marca 1944 - zwycięstwo pilota z 308 (2018-04-24, 14:35)
Michał Olszewski
Dzień dobry,    

Szukam informacji dotyczących przebiegu walki powietrznej z 1.3.1944 w wyniku której Sgt. Rybczyński z 308 DM strącił Fw190. W dostępnych publikacjach znalazłem szczegóły takie jak dane alianckiej maszyny (ZF-Y MA683), godzina (16:10) i miejsce zdarzenia (Creil). Znalazłem również ORB z tego dnia, który zapewne był źródłem dla powyższych publikacji.    

To co nie daje mi spokoju, to fakt że nie jestem w stanie znaleźć żadnych informacji opisujących to zdarzenie z drugiej strony. Wprost przeciwnie, Luftlagemeldungen Luftwaffenführungsstab 1.3.1944 zawierają sformułowanie
Cytat:
ein Verlust ist nicht gemeldet.
Przy zestrzeleniu w pobliżu lotniska nie sposób sądzić że Niemcy przegapiliby utratę samolotu. Na dodatek nie jestem w stanie potwierdzić żeby w tym okresie w Creil stacjonowała jakaś niemiecka jednostka używająca Fw190.    

Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Pomyłka przy identyfikacji miejsca/maszyny/samego faktu zestrzelenia? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i dokumenty dotyczące tego zdarzenia - zwłaszcza raport pilota i ewentualne materiały pochodzące ze strony niemieckiej mogą pomóc w rozwikłaniu tej zagadki.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku