Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ 100 LOTNIKÓW NA 100 LECIE LOTNICTWA ... (2017-11-12, 08:05)
Remigiusz Gadacz
    
Witam Pani Barbaro.    
    
Z tego co się orientuję, to tylko Wojska Lądowe i chyba marynarze przejęli sposób noszenia dystynkcji (stopni wojskowych) w "polskim stylu" - czyli stopień na pagonach kurtki mundurowej - jak w Wojsku Polskim do 1939 roku. Na tym zdjęciu widzę stopień chyba oficerski na pagonie (zdjęcie jest zbyt małe żeby dokładnie zinterpretować).    
    
W Polskich Siłach Powietrznych przejęto system "angielski" oznaczania stopni wojskowych na rękawach (podoficerskie "V" i oficerskie paski na rękawach kurtki mundurowej).    
Jedynym wyróżnikiem polskiego stopnia była miniaturka stopnia naszyta na kołnierzu.    
    
Nie wiem dlaczego w ten sposób "postąpiono" z przepisami mundurowymi jeśli chodzi o lotnictwo skoro tradycje takie można było przenieść jeśli chodzi o inne rodzaje broni (Wojska Lądowe, Marynarka RP) ?    
Może przy okazji wypowiedzą się znawcy tematyki "mundurowej" - ja się nie odważę.     
    
    
Tak, że najprawdopodobniej "Pana Kocwina" należałoby poszukiwać w Wojskach Lądowych. Przykro mi bardzo.    
    
Życzę powodzenia w Pani poszukiwaniach.     
Mimo wszystko początek już zrobiony. Jak napisał kolega Greg S. - na pewno "Pan Kocwin" nie służył w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie. A to już bardzo dużo.     
    
Pozdrawiam    
Remigiusz Gadacz
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku