Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ ppor. Stefan Kalarus (2012-03-25, 22:42)
wlodekro
Dzisiaj zdobyłem kilka nowych informacji na temat ppor. Stefana Kalarusa. Okazało się, że był najstarszym z pięciorga rodzeństwa – miał jedną siostrę i czterech młodszych braci. Wojnę przeżył tylko najmłodszy jego brat, który jako 16-letni chłopak walczył w AK. W czasach komunistycznych represjonowany, prześladowany i wielokrotnie przesłuchiwany przez UB. Interesował się losami brata, począwszy od lat 50-tych czego dowodem jest zachowana korespondencja z Londynem. Pozostałe rodzeństwo oraz ojciec ppor. Kalarusa zginęli w obozach koncentracyjnych, natomiast matka zmarła w 1943 r. po ciężkiej chorobie.     

Sam ppor. Stefan Kalarus po ukończeniu liceum w Olkuszu, podjął studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rodzina nic nie wie na temat jego szkolenia w Dęblinie – i tu rzecz dziwna, bo bliscy twierdzą, że kraj opuścił nie razem z uczestnikami XIV niedoszłej promocji, lecz w grupie studentów UJ-tu. Kwestia wymaga wyjaśnień, bo nie znam okoliczności ewakuacji lotników z XIV promocji... (i tu moja prośba – czy ktoś może przybliżyć mi w jakich okolicznościach uczestnicy XIV promocji opuścili kraj? Czy granice przekroczyli w zwartej grupie czy może na własną rękę?). Rodzina nic też nie wie na temat jego służby we Francji oraz w Anglii.     

pozdrawiam     
Włodek     

Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku