Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Poszukiwany Stanisław Cwynar D.ca 300 dywizjon Ziemi Mazowieckiej (2011-08-22, 18:00)
PiotrH
Do udowodnienia pokrewieństwa wystarczą zwyczajne odpisy aktów np. urodzenia, śmierci z Urzędu Stanu Cywilnego. Żeby paniom z MoD łatwiej było się w nich później połapać w liście "przewodnim" do archiwum opisujemy, że "mój ojciec ..., urodzony... był synem ..., urodzonego ..., który to był bratem ..., urodzonego ..." itd. Ważne jest, aby w jakiś sposób udokumentować rownież fakt zgonu osoby, o której teczkę występujemy (za życia teczki nie są wydawane nikomu poza ich "właścicielem"). Może to być trudne w przypadku osób zmarłych poza granicami RP, ale wówczas panie z archiwum zadowalają się choćby fotografią grobu (i znowu, ważne jest, żeby w liście uzasadnić, dlaczego nie dołączamy aktu zgonu, tylko zdjęcie grobu itd.).     
    
Pewien problem stanowi jeszcze owa opłata 30GBP. Niestety nie można zrobić przelewu na wskazany rachunek bankowy (przynajmniej dotychczas tak było), nie można dołączyć do listu "żywej" gotówki, potrzebny jest czek "in blanco" na wskazaną wartość, przy czym raz, że takie czeki wystawiają jedynie niektóre placówki bodajże tylko PKO BP, to wystawienie czeku też kosztuje (nie pamiętam już dokładnie jak dużo, jakieś kilkadziesiąt złotych, raczej nie więcej niż 50PLN).    
    
Czas oczekiwania na kopie teczki z archiwum w Northolt: ok. 2-3 miesięcy (nie słyszałem o przypadku, w którym trwało to dłużej, ale krócej... chyba też nie).
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku