Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ kpt. Marian Józef Dydziul (2011-06-16, 14:39)
W.G
Witam Kolegów.    
Sprawę tego lotnika jak drugiego - kpt. obs. Edmunda Jury (P-0671) poruszył już na tym forum Grzegorz około 7 miesięcy temu.     
Grzegorz, odnośnie Twojego pytania co do numeru ewidencyjnego tzn. rozbieżności w różnych dokumentach to pragnę Ciebie i Kolegów powiadomić, że trafiają się jeszcze dziwniejsze i poważniejsze przekłamania. Nie mogę teraz o tym pisać ale zapewne za niedługi czas coś na ten temat się ukaże przy jednej z biografii naszego lotnika. Myślę, że yo zwykła pomyłka jakiegoś kancelisty.     
Natomiast co do pytania Arka o mało tradycyjnej ścieżce kariery kpt.obs. Dydziula to myślę, że miało na nią wiele czynników: wiek, opcja polityczna, jakieś obciążenia z września, itp.    
Najwyraźniej dla niego nie było to aż tak ważne, ta kariera. Rok 1941, 1942 to już okres kiedy było wielu młodszych wiekiem, dobrze wyszkolonych obserwatorów/nawigatorów na zasadach RAF - owskich.    
Pamiętajmy, że było sporo wyższych oficerów wcale nie pchających się zbytnio do jednostek bojowych i chyba krzywo patrzących na tych z chęcią latania.     
Wiesiek
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku