Między nami bomberami

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Rondo w Koronowie-prośba (2011-05-08, 10:05)
PiotrH
Może tylko jeszcze jako uzupełnienie do tego co napisałem o "tajemniczości" rozbicia się Halifaksa w Norwegii. Wiele załóg powracających do Anglii z lotu do Polski nie kierowało się na macierzyste lotnisko w Tempsford tylko leciało najkrótszą możliwą trasą do RAF Kinloss. RAF Kinloss znajduje się w Szkocji prawie na tej samej wysokości, prawie w linii prostej co miejsce rozbicia się Halifaxa NF-S w Egersund w Norwegii. W tym, że Pański kuzyn rozbił się właśnie tam naprawdę nie ma niczego tajemniczego (różnica kilkudziesięciu kilometrów na północ mogła wynikać z wiatru, z tego, że załoga wzdłuż wybrzeża szukała miejsca do lądowania i z wielu innych prozaicznych powodów). Mam nadzieję, że moje uwagi będą pomocne w Pańskich poszukiwaniach prawdy historycznej.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku