Między nami bomberami

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Rondo w Koronowie-prośba (2011-05-08, 10:05)
PiortH
Nie chcę wyjść na kogoś kto jest przeciwny idei jako idei (sam oddałem głos), ale może warto pomyśleć o jakims alternatywnym upamiętnieniu owych "lotników koronowskich"? Obawiam się, że w samym Koronowie świadomość tego, że z tego miasta wywodzi się Pantkowski, Klein, Mielczyński jest tak mała, że nadanie tak ogólnej nazwy rondu niewiele by zmieniło.     

Może warto w jednej czy drugiej szkole podstawowej w Koronowie porozmawiać z dyrekcją, wspólnie przygotować jakąś mniej lub bardziej stałą wystawę poświęconą "lokalnym bohaterom" w jakiejś "izbie pamięci" (z doświadczenia wiem, że szkoły są otwarte na tego typu inicjatywami i chociaż dysponują skromnymi budżetami, to jeśli ktoś z zewnątrz im w tym pomoże - bardzo chętnie). Za jakieś 20-30 lat przy podobnym głosowaniu nie będzie już takiego problemu jak teraz, że (przepraszam, może się mylę) o nazwie ronda w Koronowie decydują ludzie, którzy z Koronowem nie mają nic wspólnego.    

Pozdrawiam.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku