miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Rondo w Koronowie-prośba (2011-05-08, 10:05)
marek
Dziękuję za wiadomosci-to tylko cieszy, ze po tylu latach można ocalić od zapomnienia tych ludzi.     
Oto jeszcze jeden- SZCZEPAŃSKI Antoni, 793589.Ur. 17.1.1906 w Brzeżnie. Do 1939 mieszkał w Koronowie na ul. Tucholskiej ( tam gdzie później krecili ostatnią scenę filmu "Prawo i Pięść z Holoubkiem!). Był mechanikiem samolotowym. Zaczynał w Toruniu, potem Francja (Lion), od 7.40 w 302 DM, 4.43 Boulton Paul, 11.43 133 Airfield H.Q., 8.45 RAF Coltishall. Wojnę zakończył jako plutonowy.    

Ciekawym przypadkiem jest natomiast niejaki Józef Szreiber. Pisałem o nim przy okazji natrafienia na stary artykuł na jego temat w lokalnej prasie.    

http://www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=1410&ustaw=pt    

(niestety nie posiadam "sprzętu" zeby zamieścić artykuł ponownie w lepszej rozdzielności bo jestem na świątecznym wyjeździe, ale warto wczytać się w te rewelacje). Jestem bardzo ciekawy, czy uda się zweryfikować rozbiezność miedzy faktami z artukułu (podporucznik pilot 302DM, DFC,) z postem p.Hordejuka ( st.szer. mechanik) Bo niewątpliwie chodzi o tę samą osobę.    

Pozdrawiam serdecznie
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku