miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Rondo w Koronowie-prośba (2011-05-08, 10:05)
Marek Przybyłowicz
Panie Piotrze,    
jeszcze raz dziękuje za cenne uwagi. ma Pan wiele racji w tym, co Pan pisze. Zgadzam się z eskadrą NW. W całej tej historii o trzech lotnikach jest dużo więcej niejasnosci i faktów, do których już nikt nie dotrze. Co sądzi Pan o relacji dotyczącej Kleina z programu BBC na przykład?     
Jak wspomniałem, starałem się trzymać jak najbliżej faktów i przekazać je w skondensowanej formie, ponieważ tylko tak mogły ukazac się w lokalnej prasie. Nie chcę tworzyć mitów, ale wydaje mi się, że trochę patosu nie zaszkodzi po tym, co przeczytałem w komentarzach pod artykułem o propozycji nadania rondu nazwy lotników w Gazecie Pomorskiej ("Koronowscy lotnicy to ci, co lotają dookoła rynku z flaszką jabola?!") itp.     
Po publikacji musiałem przyjąć na głowę kilka kubłów pomyj od "zyczliwych", ale w sumie mam satysfakcję, ze lotnicy "zaistnieli" i to podobno z dużym powodzeniem, gdyż po wygranej walce o nazwę ronda planowane są następne imprezy poświęcone pamięci lotników.    
I o to chodziło.    
Co do merytorycznej strony treści artykułu- niektóre sprawy są kwestią indywidualnej interpretacji wydaje mi się, tak, jak pierwsza sprawa poruszona przez Pana. Powiedział mi kiedyś p.Hasiński, ze "wariaci się narażali, a cała reszta pierdziała w stołki". Bez komentarza.    
A propos- ta wymiana zdań z Żukiem pochodzi od p. Hasińskiego, przyjaciela Wacława Żuka. Opowiadał mi o tym, ale już nie pamiętam szczegółów, zapamiętałem tylko ten dialog.Nie kierując się prawdą historyczną przeniosłem ją na pokład halifaxa, w przeciwnym razie moze nikt już nigdy by o tym nie wiedział. Nie wiem, co gorsze?    
    
Pozdrawiam Pana i raz jeszcze dziekuję za cenne uwagi.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku