Między nami bomberami

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów (2010-06-11, 13:56)
wlodekro
Cytat:
U Jerzego B. Cynka w I tomie "Polskie Siły Powietrzne..." s. 348 jest takie zdjęcie - podpisane: "Bombowiec Wellington z 18OTU, sfotografowany w Bramcote wiosną 1942 roku" ... niestety to nie T2612...

Chyba się pospieszyłem twierdząc, że poniższy Wellington z 18 OTU na 100% nie jest właśnie T2612... Przyjrzałem się fotografią brytyjskich samolotów i zauważyłem, że dodatkowa litera była malowana przed symbolem jednostki – czyli w tym wypadku H namalowane powinno być przed XW. Między H a XW musiał znajdować się symbol RAF i jak mi się wydaje boczne , trójkątne okna Wellingotna. Przykładowo podaje dwa inne zdjęcia z pracy J.B. Cynka...    

Na zdjęciu Wellingtona z 18 OTU nie widać pierwszej litery ani też numeru samolotu więc istnieje szansa że jest to właśnie T2612 ;)
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku