miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów (2010-06-11, 13:56)
wlodekro
Ostatnio pojawiła się inicjatywa władz miasteczka Andijk, polegająca na wydaniu płyty DVD z historią miejscowych pomników. Projekt polega na tym, że kilka osób – najczęściej świadków - opowiadają o wydarzeniach, które zostały upamiętnione przez poszczególne pomniki. Płyta będzie rozpowszechniana w miejscowych szkołach – na razie jednak trwa montaż filmu. Na YouTubie pojawił się - jako zwiastun - jeden z odcinków, w którym omawiana jest historia innej załogi poległej i upamiętnionej w tym miejscu. Starszy Pan, który opowiada o tych wydarzeniach, to Jan de Groot – właściciel prywatnego muzeum, o którym wspominałem na początku (wpisy 5,6,7,8,9). Ja natomiast otrzymałem (jeszcze nieoficjalnie) odcinek poświęcony załodze T2612. Niestety na razie film jest wyłącznie w wersji holenderskiej – być może w przyszłości pojawi się wersja angielskojęzyczna.     

http://www.youtube.com/watch?v=jwzH8IOpgJY
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku