miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów (2010-06-11, 13:56)
włodek
dla zainteresowanych:    
    
niespodziewana wizyta kolegi W.G. w dniu 11 lipca stała się zwiastunem kolejnego sukcesu w poszukiwaniu śladów po załodze T2612. Wczesnym popołudniem otrzymałem długo wyczekiwaną przesyłkę z The Polish Institute and Sikorski Museum. Wprawdzie nie są to zeszyty ewidencyjne lotników z załogi T2612, to jednak podane informacje umożliwią sprecyzowanie danych dotyczących ich szkoleń w Wielkiej Brytanii.     
    
Wcześniej podejrzewałem, że jeden z lotników – a dokładniej st. szer. Włodzimierz Jerzy Mikoś trafił do Wielkiej Brytanii w 1941 r. w ramach ewakuacji polskich jeńców z Rosji. Dzięki otrzymanym dokumentom mogę to teraz potwierdzić. Otrzymałem skan dokumentu, na którym st. szer. Mikoś sporządził dość dokładną odręczną relację z pobytu w sowieckiej niewoli.    
    
    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku