miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów (2010-06-11, 13:56)
wlodekro
Inna ciekawostka: wśród rzeczy mojego stryja znalazłem też list z 1948 r. adresowany do jego matki. Nadawcą była starsza pani o nazwisku Van Alpen, mieszkająca w mieście w którym pochowano załogę Wellingtona T2612 czyli Bergen w Holandii. Z treści listu wynika, że pani ta opiekowała się mogiłą mojego stryja – pewnie w związku z jakąś inicjatywą powstałą wśród społeczności Bergen. Opisywała matce mojego stryja w jakich okolicznościach zginął oraz gdzie dokładnie został pochowany jej syn. Do listu dołączyła również mapkę z zaznaczonymi miastami Andijk i Bergen.    
List za pośrednictwem Brytyjczyków został wysłany na ostatni adres zamieszkania matki mojego stryja. Niestety po wojnie zmieniła ona miejsce zamieszkania i list wrócił do Wielkiej Brytanii. Tam przeleżał ponad 60 lat w aktach mojego krewnego. Dopiero w 2010 r. moja rodzina poznała jego treść.     
Dzisiaj zwróciłem się do miejscowej gazety w Andijk z prośbą o odszukanie krewnych pani van Alpen. Pojawiło się już pierwsze ogłoszenie w internetowym wydaniu owej gazety. Zobaczymy jaki będzie tego efekt.     

http://andijkernieuws.net/2010/11/23/oproep-vanuit-polen-wie-kent-mw-van-alphen-uit-bergen-nh/    

Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku