W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Kpt. M.Olszewski-Ppor. A.Piotrowski, Choszczówka-Legionowo (2010-03-14, 16:51)
ew
Witam    

Po przerwie wracam do tematu.    
W 2008 roku miałem na głowie spraw osobistych, sprawa Piotrowskiego trochę zeszła na drugi plan. Jednak w wolnych chwilach jeździłem po okolicy i szukałem nowych kontaktów.    
Dowiedziałem się trochę o Poniatowie, lotnisku w Jabłonnie o samolocie rosyjskim zestrzelonym w rejonie Choszczówki i niemieckim w rejonie Chotomowa.    
Pod koniec 2008 roku nawiązał ze mną kontakt Pan Krzysztof Janowicz, który pisał artykuł o Olszewskim i Piotrowskim. Współpraca była owocna przekazałem panu Janowiczowi swoje materiały, zmobilizowało mnie też to do wznowienia działania.    
Pewnego kwietniowego dnia 2009r udałem się do Choszczówki, aby raz jeszcze obejrzeć miejsce, które pan Grzymski wskazał mi jako miejsce katastrofy Piotrowskiego.    
Oględziny niczego szczególnego nie wniosły poza faktem, że w okolicy powstało od 2007r wiele nowych domów. Jednak wycieczka okazała się sukcesem, niedaleko od miejsca, które wskazał pan Grzymski, spotkałem starszego pana. Panem tym był 87-o letni Jerzy Korulski mieszkaniec, Choszczówki który na tej ulicy mieszkał od urodzenia a we wrześniu był młodym 17-nim chłopcem, który brał udział w wydarzeniach, które rozegrały się po katastrofie samolotu Piotrowskiego. Po krótkiej rozmowie zorientowałem się, że mam do czynienia z naocznym świadkiem wydarzeń. Poprosiłem pana Jerzego o spotkanie i nagranie rozmowy na taśmę magnetofonową.    
Do spotkania doszło w dniu 22-04-2009 roku. Pan Jerzy Korulski to były adwokat, bardzo rzeczowy o wielkiej kulturze jak to dziś się mawia „człowiek starej daty” a rozmowa z nim to naprawdę wielka przyjemność. Poniżej spisana na papier treść rozmowy.     

Pozdrawiam     
EW (cdn)    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku