Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Frantisek i inni (2010-02-22, 11:18)
piotr
Dziś w Imperial War Museum odbyła się premiera filmu (dokumentu fabularyzowanego) pt. "Bloody Foreigners" o udziale 303.DM w Bitwie o Anglię. Nie podejmuję się tutaj oceny filmu, myślę że zrobią to sympatycy historii polskiego lotnictwa kiedy trafi on do Polski (była ekipa TVP, wierzę więc że ktoś o tym pomyśli), natomiast kilka słów tytułem wprowadzenia:    
Mamy aktorów wcielających się w postaci Frantiska, Fericia, Zumbacha, Paszkiewicza, Kelletta czy Kenta, zdjęcia archiwalne i trochę scen walk wziętych z filmu Bitwa o Anglię.    
Zapewne każdy oceniać ten film będzie po swojemu, niemniej jest to krok milowy w dziedzinie sięgania do wspólnych, brytyjsko - polskich korzeni. W filmie, w charakterze komentatorów widzimy Franciszka Kornickiego - obecnego na premierze, Kazimierza Budzika, Stanisława Nawarskiego i Mieczysława Stachiewicza (obaj też brali udział w projekcji) czy Witolda Urbanowicza juniora oraz Jerzego Cynka. Ten ostatni, wraz z Franciszkiem Kornickim odpowiadał na pytania bardzo licznej publiczności. Byli też przedstawiciele kolejnego pokolenia naszych orłów.    
Telewizyjna premiera (w Wielkiej Brytanii) przewidziana jest na lipiec tego roku.    
Na zdjęciu od lewej: F.Kornicki, trzeci J.B.Cynk oraz jako czwarty reżyser filmu.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku