Wiadomości, ogłoszenia

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Dwadzieścia minut czytania dziennie... (2009-10-17, 10:43)
W.G
Witam.    
Na naszym koronnym temacie "Nieustający konkurs..." pojawiła się niedawno wiadomość o ukazaniu się w sprzedaży oczekiwana z wielką niecierpliwością książka "PKL t.IV, cz.1". Ja także czekałem z niecierpliwością i oto dziś przyszła prosto od Wydawcy.    
Gorączkowe przeczytanie wprowadzenia i wstępu oraz przerzucenie kilku stron (połowy).    
Po dość pobieżnym przejrzeniu 139 stron zwróciłem uwagę na    
1 - str.122 - P-1a "1" (7.23) rozbity przez ppor. - taki chyba stopień miał Zumbach kiedy rozbił siebie i samolot. Znaczy to, że "1" nie była zarezerwowana dla d-cy eskadry i nasze łączenie rozbitych samolotow z nr. 1 z dowodcami nie zawsze szło w dobrym kierunku.    
2 - str. 122 - P-11c przed hangarem 1 Pułk.Lot. Cyt.:"... biegnącym od godła eskadry (sowa) do kabiny. Godłem 113 E.M. był puchacz.     
3 - P-7a "1" (371-K) Cyt.:" Numer na kadłubie, podobnie jak i godło jednostki zamalowane.     
Jak pamiętam samolot ten rozpoznany został na tym forum właśnie na podstawie widocznego godła - posty 234, 443.    
4 - 138 - P-11c (8.46) z białym pasem funkcyjnym na prawym skrzydle. Cyt.:" (taką wersję wydarzeń może sugerować odcięte jak nożem usterzenie maszyny - [b]mój dopisek - usterzenie pionowe[/b]).     
Wg mnie ta wersja wydarzeń nie pasuje do tej "jedenastki" ponieważ na zdjęciu tej maszyny na str. 139 widzimy usterzenie pionowe w całej krasie. Tego zdjęcia nie było na "Nieustającym konkursie...". Co więcej to relacja Łokuciewskiego też nie pasuje do tej "jedenastki". Spadający samolot wraz z Okrzeją stracił skrzydło a tu oprócz widocznych dwóch skrzydeł widać, że lądowanie było w jakimś minimalnym stopniu kontrolowane.     
To tyle po krotkiej lekturze.    
W.G
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku