miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy (2019-11-05,18:56)

Władysław Szajda z dywizjonu 306. Był to mój wujek, posiadam wiele zdjęć które zamieściłem na forum. Byłbym zobowiązany wiadomości na temat jego losów i wszelkich innych informacji, jak również nazwisk osób na umieszczonych zdjęciach.


Jan BanachDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 9, strona 1 z 1

(9) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2019-11-05, 18:56 :
Zajmuję się genealogią rodziny szajda    
Moi przodkowie pochodzą z Wiśniowczyka    
Pozdrawiam i proszę o kontakt.    
Staszek
stanisław szajda[162.158.114.46]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2018-08-04, 22:31 :
Witam! Trochę czasu minęło od dyskusji, ale dopiero teraz trafiłam na to forum. W wypadku Szajdy brał udział mój kuzyn Bolesław Piętocha, oficer medyczny. Można prosić ten opis, o którym Pan wspomina?    
Kachniarz[162.158.103.77]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-03, 14:06 :
Bardzo byłbym Panu wdzieczny za ten opis. I wszelkie inne informacje. Jezeli pana interesują dokumenty które posiadam również mogę przesłać kopię.
Jan BanachDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-03, 10:49 :
Mam opis wypadku, ale jest on dość drastyczny. Na pewno go Pan chce?    
Z innych rzeczy, musiałbym sprawdzić, ale na pewno coś będzie.    
Z pilotów 306 z tego okresu żyją jeszcze Kawnik, Laszkiewicz i Rudowski.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-03, 09:47 :
W nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji mam zapytanie: czy jest możliwy kontakt z Panem Franciszkiem Tomczakiem?? Będę również oczekiwał na przesłanie kser pamiątek lub w formie zdjęciowej. Względnie poproszę o wskazanie gdzie je moge zdobyć.

Jan BanachDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-02, 22:32 :
Alez oczywiscie ze zyje (w Anglii) i ma sie niezle. Zyje tez widoczny na obecnym zdjeciu Jan Pomietlarz, tyle ze ten dosc daleko od Pana bo w Kanadzie.    
Jutro odezwe sie do Pana prywatnie - na meila. Widze kolejne zdjecie z serii ''Rutkowski i kaczka'':)    
Pozdrawiam
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-02, 20:55 :
Czy mam rozumieć, że Pan Franciszek Tomczak jeszcze żyje?? Gdzie w ogóle mieszka?? Gdyż ja mieszkam w Legnicy na Dolnym Śląsku i pochodze z miejscowości Winnica gdzie mieszkała mama Władysława Szajdy i Janina, która jest moja mama a Szajdy siostrą. Jeśli Pan może prosiłbym o maksymalnie jak najwięcej fotografii i informacji, ja natomisat mogę przesłac lub przekazać na płycie CD wszytkie pamiątki, które przekazane jego mamie. proszę o kontakt na maila [email protected]

Jan BanachDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-02, 20:16 :
Dziekuję bardzo za wiadomość , byłbym zobowiązany za jakieś szersze i bardziej szczegółowe informacje na temat wujka i samej katastrofy. Proszę o wskazanie o pana Franciszka Tomczaka, gdyż mamy wiele zdjęć i możemy wymienic się nimi. Czy może Pan zamieścic zdjęcie portretowe Szajdy.

Jan BanachDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Poszukuję wiadomości na temat pilota Władysława Szajdy z dnia 2007-03-02, 20:09 :
Pierwsze zbiorowe zdjęcie, które Pan zamiescił pochodzi z 58 OTU i w nieco odmiennej formie i z innego ujęcia było publikowane na Forum niedawno - patrz temat ''Zdjęcia''.    
Doskonale znał Pana wuja Franciszek Tomczak - widoczny na zdjęciu, który był też swiadkiem katastrofy samolotu i smierci Szajdy. Mówił o nim w samych superlatywach. Mam gdzies ładne, portretowe zdjęcie Szajdy. Tu, niestety to ostatnie...z Northwood    
Pozdrawiam

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 9, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców