miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dywizjon 309 (2017-05-01,19:40)

Witam!Poszukuje wspomnien lotnikow walczacych w Dywizjonie 309.Czy moze ktos ma informacje na ten temat?Z gory dziekuje za pomoc!
Karol KrawczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 69, strona 6 z 7
«  -  1  2  3  4  5  6  7  -  »

(19) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-08, 12:59 :
Wojtku    
Słowo lotnik ma dwa znaczenia. Jedno to osoba wykonująca loty, jak sama nazwa wskazuje. Jednocześnie potocznie mianem lotników określa się żołnierzy wojsk lotniczych, ale to się odnosi do przynależności do formacji - ja mam opory by uznać obsady dział plot. za lotników. Pisząc tu o lotnikach, sądziłem, że wszyscy wiedzą, że wątek jest o personelu lotnictwa wojskowego i założyłem, że nikt nie będzie miał kłopotów ze zrozumieniem, że chodzi mnie o personel latający. No cóż.    
A tak w ogóle, to może byś się skupił na temacie, nie rozbijał wątku, tylko wyszukał coś merytorycznego na temat 309?
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(18) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 22:43 :
Udalo mi sie zdobyc opis przelotu Lewkowicza do Norwegii.Byl on umieszczony w numerze 5/1993 Aero-Techniki
(17) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 20:11 :
Cytat:
Oczywiście, że nie.

No comment...    
Oczywiście, że personel techniczny to też lotnicy. Zajrzyj se do pierwszego lepszego słownika, chyba, że obowiązuje Cię inna polszczyzna.
Wojtek
(16) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 16:29 :
Tja???    
Czyzby ktos byl znany z opowiadania dziwnych historii, jakis pseudo weteran?
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(15) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 16:20 :
318 latał na Spitfire, Hurricane były używane tylko do przeszkolenia. Ale domyślam się źródeł tej historii...
Franek
(14) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 12:48 :
Dodam tylko jeszcze ze owy oficer powiedzial ze cale zajscie zostalo sklasyfikowane {uznane} jako awaria techniczna i ponoc tak figoruje w kartotece.    
mysle sobie ze jezeli cos w tym jest to owe zdarzenie moglo sie wydarzyc jedynie w okresie 1944..1945 roku, czylki na froncie wloskim, moze nad linia Gotthow?    
================================================================================    
Przepraszam ze nie na temat naglowka ale w koncu 318 Sq tez byl rozpoznawczy...
(13) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 12:36 :
Kiedys stojac sobie na przystanku,pozna pora ....    
Wdalem sie w pogawedke z widac bylo starszym jegomosciem w randze pulkownika LWP...    
zeszlismy na tematy lotnicze.. i gosciu bedac lekko podciety powiedzial cos co dobrze zapamietalem.    
Ze sluzyl w squadronie rozpoznawczym i latal podczas 2WS na Hurricane'ach.. czyli wynikaloby Sq 318!?    
opowiedzial mi historie jakoby ruski IL2 czy IL'y2 zaatakowaly nasze/go hurricanea {wiadomo RAF'owskiego} i go mocno pokiereszowaly, gosc powiedzial ze zostal ranny, i przelezal sporo czasu w szpitalu.    
Nie olewlbym tej opowiesci jako bajdurki, widac bylo ze gosc chce sie wygadac widzac potencjalnego mlodszego adepta PSP. gosc zacca rozmowe o tym ze tajemnica wojskowa to rzecz swieta, i ja niemoglbym nawijac gdybym byl wojskowy ale on juz moze bo "Odwilz idzie" i juz mu ch.. zrobia.    
niepamietam uniformu..kolory, ale raczej mial lotniczy... ciemno bylo a tez najtrzezwiejszy niebylem.    
Osobiscie nieznalazlem duzo opisow o sluzbie 318 Sq, a szkoda.    
(12) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 12:21 :
Oczywiście, że nie.
Franek
(11) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-07, 09:32 :
Cytat:
Myślałem co prawda o lotnikach, ale racja, jest Krzywonos.

A co, personel techniczny to już nie lotnicy Twoim zdaniem?
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-06, 23:32 :
Panie Franku to dla mnie bardzo cenna wskazowka!Postaram sie odnalezc ta relacje!Mam nadzieje, ze mi sie to uda!POZDRAWIAM!

znalezionych: 69, strona 6 z 7
«  -  1  2  3  4  5  6  7  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców