miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) (2017-04-26,07:33)

Witam    
Zachęcony sukcesami w rozwiązaniu zagadki z mojego poprzedniego tematu (a jeszcze bardziej zachęcona jest moja córka), chciałbym przedstawić na tym forum kolejną zagadkę nauczyciela historii mojej córki.    
    
Zagadka brzmi:    
    
Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota skutecznego, skromnego, o ,,dobrym sercu,,    
    
Trudno ocenić ilość strąconych przez niego samolotów, ponieważ się nie chwalił, nawet zapisywał swoje sukcesy na konta kolegów, pewnego razu dostał za to nawet parę butów. Być może miał ich na koncie więcej niż Każedub czy Fiodorow.    
W czasie oblężenia Leningradu pobił nawet pułkownika NKWD za jakiś ,,niecny postępek,, , ale... ( nie wiem jaki).    
Został za to zdegradowany do stopnia szeregowego .    
Pomalował swój samolot nie tak jak inni w np. tygrysy czy rekiny, ale zupełnie odmiennie.... ( tu też nie wiem w co dokładnie, coś mi się kojarzy że w pingwina, ale nie jestem pewien).    
Po wojnie nie pełnił żadnych funkcji i zmarł jako zwykły człowiek.    
Jego samolot jest podobno w jakimś rosyjskim muzeum, oraz na opakowaniach modeli samolotów do sklejania.    
Nie jest nim na pewno Zajcew a i Pokryszkin też mi nie pasuje.    
    
Jak zwykle będę wdzięczny za każdą sugestię.    
    
Pozdrawiam    

Grzegorz Sokołowski  [94.254.225.45]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 8, strona 1 z 1

(8) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-26, 07:33 :
A tak z ciekawości to zna Pan stronę www.google.pl ?
Somebody
[176.97.19.2]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-25, 22:14 :
Witam    
Dzięki za odpowiedź , oczywiście to prawidłowa odpowiedź i tym razem również jest ,,6''.    
A tak z ciekawości to jak on oznakował ten samolot.    
Pzdr
Grzegorz Sokołowski[94.254.129.120]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-25, 10:54 :
Witam    
Pilot nazywał się Kostylew i latał min. na dość charakterystycznie oznakowanym samolocie Ła-5, którego konstruktorem był Ławoczkin.     
Pozdrawiam
Mateo
[145.237.2.210]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-22, 09:56 :
Witam.    
Cytat:
A co do samego rozwiązania zagadki to mam rozumieć że tym pilotem był właśnie Ławoczkin.
    
Ławoczkin był konstruktorem.    
Wiesiek
W.G
[178.235.43.180]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-18, 23:03 :
Witam    
Na wstępie słowo wyjaśnienia.    
To co wpisałem w zapytaniu , jest trochę ,,przeredagowane'' przeze mnie z chaotycznych, zapisków córki i jej koleżanki na podstawie podobno szybkiego mówienia tego nauczyciela.    
Tak że co dokładnie powiedział nauczyciel to do końca nie wiadomo.    
Natomiast ten pingwin to tylko moje skojarzenie, ponieważ jak szukałem rozwiązania poprzedniej zagadki to gdzieś coś takiego przeczytałem , ale potem już nie mogłem na to trafić, więc tak mi się jakoś z tą nietypowością skojarzyło.    
A co do samego rozwiązania zagadki to mam rozumieć że tym pilotem był właśnie Ławoczkin.     
Pytam bo nie wszystko mi tu pasuje, biografia raczej mówi o nim jako konstruktorze samolotów a nie pilocie dodatkowo informacja że wiódł życie zwykłego staruszka , a w biografii przeczytałem że po wojnie był ważną i raczej wpływową osobą w przemyśle lotniczym więc trochę mnie to zastanawia.    
Byłbym wdzięczny za potwierdzenie, ewentualnie jakiś link do dobrego źródła informacji.    
Z góry dziękuję.    
Pozdrawiam    
Grzegorz Sokołowski[94.254.131.220]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-11, 23:03 :
Witam.    
Ta nauczycielka Pana córki bardzo zakochana w lotnictwie !!!    
Wiesiek
W.G
[178.235.43.254]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-11, 08:38 :
Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota skutecznego, skromnego, o ,,dobrym sercu,,     
    
Wzruszyłem się, na prawdę tak belfer powiedział?    
    
W czasie oblężenia Leningradu pobił nawet pułkownika NKWD za jakiś ,,niecny postępek,, , ale... ( nie wiem jaki).     
Został za to zdegradowany do stopnia szeregowego .
    
    
nie pamiętam czy pułkownika NKWD ale generalnie za to, że ten się obżerał, tzn, zapijał i zakąszał, podczas gdy inni szukali kory na drzewach...    
    
Proszę poszukać zdjęcia Ławoczki w necie i sam Pan oceni czy "paszczu" jest rekina, tygrysa czy innego zwierza. Skojarzenia z pingwinem nie jestem w stanie w żaden sposób skomentować.     
Mateo
[145.237.2.213]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Poszukiwane nazwisko rosyjskiego pilota ( niedocenionego asa lotnictwa) z dnia 2017-04-11, 08:14 :
    
    
Kostylew.    
    
Ach gdzie te czasy gdy czytywało się ACE Publication... ;-))    
    
Pzdr.
Mateo
[145.237.2.213]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 8, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców