miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zdzisław Langhamer (2015-01-10,21:39)

Chciałabym zdobyć jak najwięcej informacji na temat tego pilota. I nie chodzi mi o ilość zestrzeleń , dywizjon 306 czy też przyznane mu 501 zwycięstwo, ale o to co się z nim stało. Od dłuższego czasu notuję każdy ślad na jaki sporadycznie (niestety) udaje mi się trafić, a nadal nie mogę się dowiedzieć czy zginął czy zmarł, a jeżeli tak, to gdzie został pochowany? Co się z nim w ogóle działo po wojnie (o ile ją przeżył)? Nigdzie nie trafiłam na jego biografię...Wiadomo - nie stał się bardzo jakoś sławny, inaczej dałoby się znaleźć wiele źródeł dot. jego życia, ale tym bardziej jest to ciekawe i fascynujące.:) O Pietrzaku, który na tak wielu fotografiach został z nim uwieczniony - wiadomo - można się dowiedzieć bardzo wiele, a o tym nikt nic nie wie? Niemożliwe... Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.


marti  [93.105.115.101]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 22, strona 1 z 3
«  -  1  2  3  -  »

(22) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2015-01-10, 21:39 :
Dzień Dobry,    
jestem zainteresowany wszelkimi informacjami o rodzinie Zdzisława Langhamera.    
Więcej na ten temat napiszę na pryw.e-mail, jeśli można prosić.    
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.    
Andrzej    
[email protected]    
Andrzej[83.8.142.243]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(21) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2014-07-03, 15:08 :
Robin Langhamer to ojciec Sary Nicholson (z domu Langhamer). Zdzisław Langhamer dorobił się (co najmniej) czwórki prawnuków ze strony wnuczki Sary (super szkraby :-).
Wojciech Idzinski[84.92.17.42]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(20) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2014-07-03, 15:01 :
Udało mi się zdobyć namiary na syna Zdzisława Langhmer'a - Robin'a. Mieszka w Driffield, niedaleko mnie (York), jakieś 45-60 minut jazdy samochodem, czyli w północno-wschodniej Anglii. Ma się dobrze, bo gra w golfa :-) Będę z nim teraz rozmawiał, więc chyba lepsze źródło informacji trudno będzie znaleźć. Szczegóły prześlę E-mailem zainteresowanym osobom.
Wojciech Idzinski[84.92.17.42]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(19) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2014-07-02, 15:19 :
Wysłałem info na E-maila.
Wojciech Idzinski[84.92.17.42]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(18) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2014-06-06, 02:16 :
Ojej, jak długo tutaj nie zaglądałam, a widzę, że ktoś jednak coś więcej wie. :)    
Rzeczywiście dostałam kiedyś wiadomość e-mail, próbowałam nawet odpisać, ale adres zwrotny był jakiś dziwny i nie udało mi się to.    
    
Panie Wojciechu, będę naprawdę wdzięczna za jakieś jeszcze informacje jeżeli zechce mi ich Pan udzielić.    
I dziękuję (mimo że z półrocznym opóźnieniem) za szczere chęci! Pozdrawiam.
marti[89.77.86.237]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(17) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2013-12-06, 18:19 :
Pisałem wcześniej wiadomość, ale nie wiem, czy dotarła. Widziałem się kilka dni temu z wnuczką pilota Langhamera, Mrs Nicholson. Mieszka ona niedaleko na farmie w Yorkshire, w Anglii, naprzeciw memorandum na cześć pilotów bombowego squadronu, gdzie znajduje się jedno polsko brzmiące nazwisko (jednak osoba ta z polskim nazwiskiem stacjonowała w Kanadzie, nie w Anglii). Odwiedzam ich co jakiś czas. Pokazała mi oprawione zdjęcie swego dziadka Zdzisława z fajką na tle Spitfire'a. Jego drugie imię to Roman, podobnie jak moje, dlatego od razu skojarzyła sobie swego dziadka. Po wojnie osiedlił się on w Szkocji. Niestety, wnuczka nie mówi ani słowa po polsku. Chętnie pomogę w dalszych poszukiwaniach czy w uzupełnieniu brakujących danych historycznych. Możemy być dumni z naszych lotników w Wielkiej Brytanii.

Wojciech Roman Idzinski[92.30.115.219]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(16) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2013-01-18, 20:08 :
Czy ktoś może mi jeszcze udzielić jakichś ciekawych informacji lub też (o co bardzo bym prosiła) przesłać na maila chociaż kilka zdjęć? Bo zanim ja do nich dotrę, to pewnie sporo czasu jeszcze minie, a jakoś nie czuję, żeby wątek tego pilota został wyczerpany... Moje badania, takie już bardziej szczegółowe, najwcześniej mogą rozpocząć się latem ( o ile w ogóle do nich dojdzie), tymczasem wiele osób na pewo ma jeszcze jakieś interesujące materiały i jeżeli można to chciałabym ponowić prośby o ich udostępnienie.
marti[93.105.61.59]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(15) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2013-01-12, 01:36 :
Cytat:
każda para rąk do pracy się przyda
    
Oczywiście jak coś ciekawego uda mi się odkryć, to chętnie się podzielę.     
Sama korzystam niejednokrotnie z tej strony:    
niebieskaeskadra.pl/     
więc jak coś nowego znajdę, to postaram się uzupełniać luki.:)    
Bo o tych, którzy mnie szczególnie interesują w większości niestety informacji jeszcze tam nie ma.    
    
Co do długoletniego doświadczenia, to na pewno prawda.     
Ja jestem zupełnie początkująca w tym aspekcie i nie profesjonalna.;)    
No i nie mam żadnych znajomości z obeznanymi w temacie osobami, nie bardzo wiem do kogo się zwrócić, z kim porozmawiać...I dlatego korzystam z forum. :)    
marti[93.105.115.101]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(14) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2013-01-11, 20:43 :
marti     
Cytat:
I tak podśmiewają się już ze mnie, że bawię się w archeologa, bo chociażby szukam grobów tych ,,moich" lotników.
    
Proszę się nie przejmować i robić swoje. Szkoda tylko, że gromadzi Pani te materiały bez jakiegoś celu. Zapraszam wobec tego na:    
www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=999    
oraz    
niebieskaeskadra.pl/    
każda para rąk do pracy się przyda.    
Wiesiek    
W.G[83.31.251.127]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(13) Re: Zdzisław Langhamer z dnia 2013-01-11, 20:13 :
Witam.    
Cytat:
marti    
A można poznać źródło tych zdjęć?     
I w ogóle skąd pan o tym wie, jeżeli można zapytać?
    
Na uzyskanie takich wiadomości pracuje się latami - zapewne.
W.G[83.31.251.127]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 22, strona 1 z 3
«  -  1  2  3  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców