Między nami bomberami
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Gniewoszowscy lotnicy (2016-12-18,22:45)

Witam.    
W wątku "NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ" w p. 3698 napisałem pokrótce o moich poszukiwaniach w rejonie Dęblina. O niektórych już wspomniałem.    
Dziś chciałbym podzielić się z Kolegami na temat lotników którzy pochodzili z Gniewoszowa lub okolic.     
Pierwszym którego udało mi się odnaleźć Rodzinę był Władysław Wieraszka pilot 305 DB. W Borku mieszka żona Antoniego Wieraszki, brata Władysława. Gdy żył pan Antoni to interesował się losami swego brata, następne pokolenie zajęte codziennymi sprawami powoli zapomina i nie ma czasu zająć się odzyskaniem pozostawionych dokumentów przez Stryjka. Myślę, że mieszkając bliżej tamtych stron zajmiemy się tą sprawą. Pozostało tylko - jako pamiątka - zdjęcie Władka z okresu pobytu w SPLdM w Bydgoszczy które mi udostępniono w celu zrobienia sobie odbitki, skanu i zgody na opublikowanie przeze mnie. Oryginał oczywiście oddałem z wielkimi podziękowaniami. Oto on zdjęcie po kosmetyce komputerowej.    

W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 14, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(14) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2016-12-18, 22:45 :
Witam.    
Proszę Panią o podanie kontaktu.    
Wiesiek
W.G
[31.11.193.75]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(13) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2016-12-17, 23:31 :
Czy zna Pan prawidziwe dany tej siostry? Bardzo jestem ciekawa, która to z sióstr i również chciałobym ten kontakt nawiązać. Czy posiada Pan wcześniej wspominane zdjęcie Henryka z pobytu w Bydgoszczy ?
J.w
[83.26.69.108]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(12) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2016-12-17, 21:48 :
Witam.    
Cytat:
J.w    
Henryk Dygała nie miał siostry Joanny

Bardzo możliwe, mąż tak się do Niej zwracał.    
Wiesiek
W.G
[31.11.193.75]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(11) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2016-12-17, 21:31 :
Henryk Dygała nie miał siostry Joanny
J.w
(10) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2016-12-17, 21:28 :
On nie miał siostry Joanny    
J.w
(9) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2015-01-22, 15:59 :
Pani Stanisława Bachanek z Gniewoszowa zbiera informacje na temat lotników z Gniewoszowa. Prawdopodobnie zamierza wydać jakąś książkę (nie potwierdzona informacja z pierwszej ręki). Może warto nawiązać kontakt.
Maciej Seredyn[212.160.172.84]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2014-12-27, 16:14 :
Witam Panie Janie.    
Proszę napisać do mnie na adres w.grudniak@niebieskaeskadra.pl    
Wiesław
W.G
[95.160.67.60]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2014-12-27, 09:14 :
Jestem potomkiem rodziny Boguskich i mam wiedze, oraz dyspnuje fotografiami rodzinnymi, kture moge udostepnoc w razie potrzeby.
Jan Tomaszewski[78.8.50.58]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2012-04-24, 23:16 :
witam.    
Cytat:
Ciekawą i tajemniczą osobą jest natomiast Jerzy Boguski nie występujący u T.J. Krzystka. Osoby mieszkające jeszcze w Gniewoszowie a pamiętające lata okupacji wspominają po cichu, że był widziany w Gniewoszowie u swoich Rodziców właśnie w tych okupacyjnych latach. Możliwe, że było to w czasie kiedy uciekł z obozu jenieckiego, ale jak głosi "plotka" były to czasy późniejsze - zrzutów dla A.K.     
Rodzice jego już nie żyją, rodzina (?)     
Wiesiek

W dniu dzisiejszym - 24 kwietnia - mija 36. rocznica śmierci por.pil.artyl. Jerzego Boguskiego z 663 DSA. Kawaler Orderu Virtuti Militari Nr 11301.    
Wiesiek
W.G[83.6.28.131]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Gniewoszowscy lotnicy z dnia 2010-09-24, 15:04 :
Witaj Zenku.    
Cytat:
Nie rozumiem dlaczego Gniewoszów zapomniał o Jakubie Feliksie Kolasińskim?

Myślę, że dlatego ponieważ osoba zajmująca się lokalną historią nie posiada nieodzownego w obecnych czasach komputera. Jest taka Pani, emerytowana nauczycielka która wie bardzo dużo o regionie ale cóż środki nie pozwalają jej na zakup sprzętu i podłączenia internetu. Może wyrazi zgodę na współpracę wtedy więcej wiadomości dotrze do szerszego odbiorcy. Poza tym widzisz, że zainteresowanie stroną nie jest zbyt duże.    
A jeżeli chodzi o nazwiska to zapamiętałem ze spotkania jeszcze inne - Skorupski.    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 14, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców