miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku (2009-10-07,10:23)

Witam    
Ciekawa dyskusja toczy się przy okazji knigi Panów S i Ś, choć akurat dotyczy wywołanego 31.VIII.40'. Jako że nikt nie chce założyć osobnego wątku dotyczacego tej walki, sam to zrobię. Nie ukrywam, iż robie to nieco "socjologicznie" bo jakkolwiek przy okazji niektórych "sporów" uśmiałem się nieco czytając fragmenty np. o Inkwizycji i takie tam to jednak ostatecznie nie na tym by mi zależało zakładając ten wątek....    
    
Była już poruszona w sąsiednim w/w temacie sprawa weryfikowania zgłoszeń polskich pilotów. Nie ukrywam, że i mnie jeszcze z dawnych czasów, ten temat interesuje i "wyłapuję" na ten temat informacje min. na tym forum. Natomiast samo "weryfikowanie" robie sobie sam w domu, na tyle na ile pozwalają mi publikaje i zamieszczone tam dane/dokumenty. Oczywiście walka z 31.08.40 też jest w kregu moich zainteresowań.     
    
Jako że nie mam najnowszych opasłych angielskojęzycznych tomisk dot BoB ( z różnych względów) moja wiedza może być nieco nieaktualna, choć niedawno ukazała się książka R. Gretzyngiera, którą oceniam bardzo wysoko i stanowi dla mnie świetne źródło, także do "weryfikowania". Dlatego też jeśli wątek ruszy i za szybko "nie zdechnie" pozwolę sobie zadawać Szanownemu Gremium mniej lub bardziej proste pytania, które jak mniemam nie powinny fachowcom sprawić problemua mnie poszerzą stan wiedzy.    
    
Zapraszam wszystkich do dyskusji w tym takze Pana Kuleszę i Piotra P. Liczę , że bez nerwacji uda sie pogadać.
Mateo  

znalezionych: 368, strona 3 z 37
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(348) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:42 :
"Panowie, szkoda czasu dla tego typa. Gdyby na innych, zagranicznych forach prezentował taką postawę, gdyby w obliczu brytyjskich historyków pisał że piloci RAF fantazjowali, dawno wykopano by go na zbity pysk. Szkoda, że forum Myśliwcy jest miejscem, gdzie przychodzi wylewać swe żale. Pozwólmy mu robić to samotnie.     
obserwator"    
    
Chciałbym się przyłączyć do tego Pana i podpisać pod powyższym    
Armagedonius Recycling
  
(347) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:42 :
Proszę Pana!    
    
Byłam już na tym Forum „pseudo Mariusem Emerlingiem” (bo dobrze piszę po polsku). Byłam też „Kutznerem” (bo piszę o 303. dywizjonie). Ba! Byłam nawet „Anną Kutzner” (czyli chyba żoną lub matką?). Mogę też być „Łysym”. W tym kontekście, jak sam Pan rozumie, nie robi to na mnie wrażenia…     
    
Pozdrawiam    
Anna
  
(346) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:37 :
" Cytat:    
to z pewnością nie byłam to ja    
    
to typowe u osob, ktore cierpia na rozdwojenie jazni.    
Psycholog"    
    
I kto to mówi, dr Jekyll czy Mr Hyde?
Armagedonius Recycling
  
(345) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:35 :
"Na jeden post Romka, Mariusa, Poppy i innych rozsadnych dyskutantow"...    
    
A Radzio???
Armagedonius Recycling
  
(344) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 16:33 :
Cytat:
to z pewnością nie byłam to ja
to typowe u osob, ktore cierpia na rozdwojenie jazni.
Psycholog  
(343) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 12:41 :
czytelnik    
    
Cytat:    
Ale „oglądalność” napędza przecież reklamy. To po co to zmieniać?     
    
    
Cytat:
    
Łysy, przepraszam, pani Anno - przecież to są jakieś katastrofalne bzdury. Jakie znowu reklamy???     
Dzięki tolerancyjności Grzegorza-Moderatora mogłeś tutaj bezkarnie buszować i mądrzyć się w przeszłości, a w zamian dopuściłeś się szantażu oraz pisemnych gróźb i prób zastraszania wobec jego osoby. Zapomniałeś już???     
    
Zapomniałeś Łysy - przepraszam - pani Anno, jak honorowo i elegancko Grzegorz zakończył wtedy tę kwestię na forum, chociaż wcale nie musiał??? Podziękowałeś mu za to???     
    
Spróbuj choć raz docenić kredyt zaufania, jak otrzymałeś i powściągnij swoje chore instynkty. I bierz systematycznie lekarstwa, one naprawdę ci pomagają.
    
    
    
    
    
    
Szanowny Panie „Czytelniku”!    
    
Proszę mi wybaczyć, ale Pana wypowiedź nie jest do mnie adresowana. Jeżeli Pan Sojda czuje się przez kogoś „szantażowany”, „zastraszony” i ktoś mu „pisemnie groził” to z pewnością nie byłam to ja. Zresztą Pan Sojda jest chyba dorosły, gospodaruje tą "przestrzenią publiczną" i na nim spoczywają w związku z tym pewne obowiązki.     
    
Pozdrawiam     
Anna
  
(342) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 12:25 :
Cytat:
Ale „oglądalność” napędza przecież reklamy. To po co to zmieniać?     
    
    
Łysy, przepraszam, pani Anno - przecież to są jakieś katastrofalne bzdury. Jakie znowu reklamy???    
Dzięki tolerancyjności Grzegorza-Moderatora mogłeś tutaj bezkarnie buszować i mądrzyć się w przeszłości, a w zamian dopuściłeś się szantażu oraz pisemnych gróźb i prób zastraszania wobec jego osoby. Zapomniałeś już???     
    
Zapomniałeś Łysy - przepraszam - pani Anno, jak honorowo i elegancko Grzegorz zakończył wtedy tę kwestię na forum, chociaż wcale nie musiał??? Podziękowałeś mu za to???    
    
Spróbuj choć raz docenić kredyt zaufania, jak otrzymałeś i powściągnij swoje chore instynkty. I bierz systematycznie lekarstwa, one naprawdę ci pomagają.
czytelnik
  
(341) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 12:10 :
Cytat:
Gajowy Marucha    
Kiedy wreszcie to forum będzie wymagało logowania się , aby coś napisac i dorobi się moderatora, który mógłby wycinac te bzdury, czyniące wątek nieczytelnym? Jestem przeciw wolności słowa tutaj, gdy ma to wyglądac jak wygląda. Metody terapii w postaci ostrzeżeń i banów są efektywne w temperowaniu kolesiów, co chyba czasem nie są całkiem trzeźwi w chwili gdy piszą. Na głupotę niby nie ma rady, ale z kilku innych forów wyrzucono nieprzystosowane, zaburzone emocjonalnie elementy i nikt za bardzo za nimi nie płacze... ( Czwartosz jest tu dobrym przykladem, bo dzięki paru dobrym decyzjom, ten troll już nie funkcjonuje na cywilizowanych forach). Niech sobie szukają coraz bardziej odjechanego miejsca, może Onet, może Prawda2 będzie dla nich lepsza? Są też metody na leczenie rozszczepionych osobowości i psucie zabawy tym, których bawi gadanie z samym sobą. Zero tolerancji dla trolli i zdrowych inaczej. Lepiej zamknąc to forum i zacząc coś nowego na nowoczesnym skrypcie dającym jakieś możliwości tępienia idiotyzmów.
    
    
To chyba nie tak!    
    
Pan Grzegorz Sojda już od dawna stosuje zasadę, że można na jego Forum pisać wszystko i „dał placet” wszelkiego rodzaju wypowiedziom. Jak to wygląda w praktyce widać… Ale „oglądalność” napędza przecież reklamy. To po co to zmieniać?    
    
Anna     
Anna
  
(340) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 11:13 :
Kiedy wreszcie to forum będzie wymagało logowania się , aby coś napisac i dorobi się moderatora, który mógłby wycinac te bzdury, czyniące wątek nieczytelnym? Jestem przeciw wolności słowa tutaj, gdy ma to wyglądac jak wygląda. Metody terapii w postaci ostrzeżeń i banów są efektywne w temperowaniu kolesiów, co chyba czasem nie są całkiem trzeźwi w chwili gdy piszą. Na głupotę niby nie ma rady, ale z kilku innych forów wyrzucono nieprzystosowane, zaburzone emocjonalnie elementy i nikt za bardzo za nimi nie płacze... ( Czwartosz jest tu dobrym przykladem, bo dzięki paru dobrym decyzjom, ten troll już nie funkcjonuje na cywilizowanych forach). Niech sobie szukają coraz bardziej odjechanego miejsca, może Onet, może Prawda2 będzie dla nich lepsza? Są też metody na leczenie rozszczepionych osobowości i psucie zabawy tym, których bawi gadanie z samym sobą. Zero tolerancji dla trolli i zdrowych inaczej. Lepiej zamknąc to forum i zacząc coś nowego na nowoczesnym skrypcie dającym jakieś możliwości tępienia idiotyzmów.     
Gajowy Marucha
  
(339) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 10:42 :
Cytat:
Szkoda, że forum Myśliwcy jest miejscem, gdzie przychodzi wylewać swe żale. Pozwólmy mu robić to samotnie.
    
    
Franek, przynajmniej 80% postow to twoje brednie. Na jeden post Romka, Mariusa, Poppy i innych rozsadnych dyskutantow rzucasz sie jak wsciekly pies i piszesz piec, jeden pod drugim. Chcesz iloscia nadrobic beznadziejna jakosc... patriota sie znalazl, he, he, he.
Psycholog  

znalezionych: 368, strona 3 z 37
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców