miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku (2009-10-07,10:23)

Witam    
Ciekawa dyskusja toczy się przy okazji knigi Panów S i Ś, choć akurat dotyczy wywołanego 31.VIII.40'. Jako że nikt nie chce założyć osobnego wątku dotyczacego tej walki, sam to zrobię. Nie ukrywam, iż robie to nieco "socjologicznie" bo jakkolwiek przy okazji niektórych "sporów" uśmiałem się nieco czytając fragmenty np. o Inkwizycji i takie tam to jednak ostatecznie nie na tym by mi zależało zakładając ten wątek....    
    
Była już poruszona w sąsiednim w/w temacie sprawa weryfikowania zgłoszeń polskich pilotów. Nie ukrywam, że i mnie jeszcze z dawnych czasów, ten temat interesuje i "wyłapuję" na ten temat informacje min. na tym forum. Natomiast samo "weryfikowanie" robie sobie sam w domu, na tyle na ile pozwalają mi publikaje i zamieszczone tam dane/dokumenty. Oczywiście walka z 31.08.40 też jest w kregu moich zainteresowań.     
    
Jako że nie mam najnowszych opasłych angielskojęzycznych tomisk dot BoB ( z różnych względów) moja wiedza może być nieco nieaktualna, choć niedawno ukazała się książka R. Gretzyngiera, którą oceniam bardzo wysoko i stanowi dla mnie świetne źródło, także do "weryfikowania". Dlatego też jeśli wątek ruszy i za szybko "nie zdechnie" pozwolę sobie zadawać Szanownemu Gremium mniej lub bardziej proste pytania, które jak mniemam nie powinny fachowcom sprawić problemua mnie poszerzą stan wiedzy.    
    
Zapraszam wszystkich do dyskusji w tym takze Pana Kuleszę i Piotra P. Liczę , że bez nerwacji uda sie pogadać.
Mateo  

znalezionych: 368, strona 2 z 37
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(358) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-06, 14:02 :
Sądzę że tak, ale proszę zajrzeć do WIELKIEGO słownika ortograficznego. W małym Pan nie znajdzie.
Armagedonius Recycling
  
(357) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-06, 13:15 :
Nie będzie się tu robic dochodzenia i badania DNA na potwierdzenie lub zaprzeczenie tożsamości dyskutantów, ale jakie to ma znaczenie? Żydem jest ten , którego inni uważają za Żyda! Jak cała wieś tak uważa, to nie ma dyskusji: Żadne słowa tego nie zmienią. I za te klimaty nie sposób uważac nadal tego forum za miejsce do dyskusji. Najwyżej jako arenę, gdzie napakowane testosteronem bestie skaczą sobie do gardeł. Pretekst, jakim jest tutaj dyskutowanie o historii polskich skrzydeł nie ma znaczenia. Mogłaby to byc niedopita flaszka, albo inny fant.     
Ale nadal uważam, że właściciel powinien znieśc tą naduzywaną wolnośc słowa. Mam rację tępe huje?
Gajowy Marucha
  
(356) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-06, 13:03 :
    
Cytat:
Czyli, dla starych znajomych, "Łysa Anna".     
    
Łysa Anna, który pisze o Dywizjonie 303, Dywizjonie 315, kompromituje się na forum DWS, skąd został wykopany. Handluje ostro dokumentami, zdjęciami i innymi materiałami na temat 1DPancernej. I tak dalej, i tak dalej. Nawet styl "wypowiedzi" pozostaje od lat niezmienny.     
    
Możesz zmienić Jacka na Jacqueline, Kucnera na Squatersa, łysinę pokryć sierścią, a nawet zmienić płeć (na co???). To bez różnicy. Nikt, kto miał do czynienia z tak paskudnym indywiduum nie da się nabrać. Wymyśl jeszcze dwa tuziny "obrotowych" nicków i tożsamości, będzie więcej śmiechu.
    
    
Szanowny Panie „Czytelniku”!    
    
Tak jak napisałam w poście „347” przypisywano mi tu różne „gęby”. Nie robi to na mnie wrażenia i mogę być też „Łysą Anną”. Mogę być też „paskudnym indywiduum”, itd. Prosiłabym Pana jednak o to, aby nie zaliczał się Pan do moich „starych znajomych”. Tych ostatnich dobieram z dbałością, co jak sam Pan rozumie musi Pana z ich grona eliminować.     
    
Pozdrawiam    
    
P.S. Ma Pan coś do powiedzenia w kwestii walki 303. dywizjonu 31 VIII 1940 roku?     
Anna
  
(355) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 20:25 :
Cytat:
    
Byłam już na tym Forum „pseudo Mariusem Emerlingiem” (bo dobrze piszę po polsku). Byłam też „Kutznerem” (bo piszę o 303. dywizjonie). Ba! Byłam nawet „Anną Kutzner” (czyli chyba żoną lub matką?). Mogę też być „Łysym”. W tym kontekście, jak sam Pan rozumie, nie robi to na mnie wrażenia…
    
    
Czyli, dla starych znajomych, "Łysa Anna".    
    
Łysa Anna, który pisze o Dywizjonie 303, Dywizjonie 315, kompromituje się na forum DWS, skąd został wykopany. Handluje ostro dokumentami, zdjęciami i innymi materiałami na temat 1DPancernej. I tak dalej, i tak dalej. Nawet styl "wypowiedzi" pozostaje od lat niezmienny.    
    
Możesz zmienić Jacka na Jacqueline, Kucnera na Squatersa, łysinę pokryć sierścią, a nawet zmienić płeć (na co???). To bez różnicy. Nikt, kto miał do czynienia z tak paskudnym indywiduum nie da się nabrać. Wymyśl jeszcze dwa tuziny "obrotowych" nicków i tożsamości, będzie więcej śmiechu.
czytelnik
  
(354) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 19:47 :
"Co, nikt ci juz nie pisze Franeczku ?"    
    
A propos, Panie Emerling-Psycholog i kto-tam-jeszcze. Był Pan łaskaw niezbyt uprzejmie wyrazić się o poziomie mojego pisania. To, że Panu się nie podoba co piszę, to zrozumiałe, bo kilka razy Pan pauzował po wymianie zdań dość długo, i śmiem twierdzić, że były to jaśniejsze chwile na tym forum.     
    
Natomiast jeśli chodzi o formę, to wcale się nie dziwię, że Pański protektor zaczął pisać za Pana, bo kompromitacja była pełna. Teraz kompromitujecie się we dwóch, co prawda już nie formą, ale po staremu- treścią.    
Tak jak cały ten Wasz Armageddon.    
    
Więc pozwoli Pan, że odpowiem pytaniem:    
    
Co, już nie piszesz, Mariusku?
Armagedonius Recycling
  
(353) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 19:07 :
Najwidoczniej pan Recycling zaczyna sie nudzic. Co, nikt ci juz nie pisze Franeczku ?
Psycholog  
(352) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 18:28 :
"Przecież nie jest tylko winą Henneberga, że za każdego manewrującego/uciekającego Messerschmitta dostawał przyznawane pewniaki!"    
    
Manewrującego/uciekajacego-pod wodą/pod wodę...Widzę, że co niektórzy wierzą w Wunderwaffe.    
Tak bardzo byś chciał, żeby tak było, że najwyraźniej w to wierzysz Mariusku.    
Armagedonius Recycling
  
(351) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:57 :
Cytat:
Armagedonius Recycling    
W tym kontekście, jak sam Pan rozumie, nie robi to na mnie wrażenia…"     
    
Rozumiem Panią, ja, Franek.     
    
Teraz dobrze.
    
    
Ja także ... Ja [tu wpisać dowolne]!    
    
Pozdrawiam
Anna
  
(350) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:46 :
W tym kontekście, jak sam Pan rozumie, nie robi to na mnie wrażenia…"     
    
Rozumiem Panią, ja, Franek.     
    
Teraz dobrze.
Armagedonius Recycling
  
(349) Re: Walka 303-go Sqn 31 sierpnia 1940 roku z dnia 2009-10-05, 17:44 :
"W tym kontekście, jak sam Pan rozumie, nie robi to na mnie wrażenia…"    
    
Rozumiem Panią, ja, Franek.
A
  

znalezionych: 368, strona 2 z 37
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców