miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Archiwum Narodowe - Londyn (2007-04-14, 19:51)
Radosław Kropiwnicki
Witam serdecznie.    

Korzystając z uprzejmej oferty pomocy proszę jeśli to tylko możliwe o wyszukanie     
jakichkolwiek informacji nt. pilota PSP Tadeusza Kropiwnickiego.    
Był on moim stryjem a bratem poległego w 1941r w dywizjonie 302 Eugeniusz Kropiwnickiego.    
Niestety nic nie wiem o wojennej drodze Tadeusza ( mógł używać skrótu imienia jako Tadek)    
Urodził się 24.12.1921r. W 1939r wyszedł z wojskiem polskim przez Węgry do Francji. W jakiej jednostce służył tam, nie wiem. Jak się dostał do Anglii w 1940r oraz co robił do czasu przeszkolenia na pilota również nie wiem. Nie wiadomym mi jest również gdzie i kiedy szkolił się na pilota oraz co robił i gdzie słuzył jako pilot. Prawdopodobnie nie były to jednostki operacyjne PSP. Być może jednostki transportowe RAF. Zmarł w roku 2006 w USA a w pogrzebie uczestniczyła delegacja kombatantów RAF.     
Jeśli miałaby Pani możliwość ustalenia czegokolwiek z losów mego stryja Tadeusza byłbym niezmiernie wdzięczny.    

Radosław Kropiwnicki     
45-371 Opole    
ul.Kaliska14/3
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku