miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Antoni Rutkowski (2009-11-19, 18:54)
P Kasprzak
Witam Panie Wiesławie,    

Przedstawię swój tok myślenia: Początkowo wiedziałem że wuj Antoni miał kolegę z którym znał się z czasów służby w Wlk Brytanii. Wiedziałem, że nazywał się Zygmunt Łukowski i był starszy od wuja oraz to, że był obsłudze naziemnej. Jedyna taka osoba na liście Krzystka (przed uzupełnieniem):    
Łukowski Zygmunt ur.12.03.1906r, st. sierż. F.Sgt, Rusznikarz, 301 DB, 1946 Polska    
następnie udało mi się zdobyć kilka fotografii które sprzedawał pewien kolekcjoner militariów, moja rodzina potwierdziła, że jest na nich Łukowski.    
Udało się także znaleźć akt chrztu Zygmunta Łukowskiego z dn. 13.03.1906 w którym jest mowa, że urodził się dnia wczorajszego czyli 12.03.1906r. http://szukajwarchiwach.pl/35/1839/0/2.4/103/skan/full/yD_N2CH4hl_7FF3PNvsoAg (akt nr 38)    
Znalazłem także w wyszukiwarce cmentarnej http://www.cmentarzekomunalne.com.pl/mapa/wyniki.php?imie=&nazwisko=%C5%82ukowski&check_nazwisko=on&rok=1800&miesiac=1&dzien=1&rok2=2017&miesiac2=2&dzien2=14&rok_zg1=1800&miesiac_zg1=1&dzien_zg1=1&rok_zg2=2017&miesiac_zg2=2&dzien_zg2=14&cmentarz=&send=Szukaj    
Łukowskiego Zygmunta ur. 12.03.1906 zm.10.03.1982.    
Na koniec odwiedziłem grób, zrobiłem zdjęcia i podzieliłem się zgromadzonymi materiałami i spostrzeżeniami.    
Sądzę że nie było dwóch Zygmuntów Łukowskich w Polskim lotnictwie w Wlk Brytanii urodzonych tego samego dnia.    
Jeżeli Zygmunt Łukowski z Powązek urodził się tego samego dnia co Zygmunt Łukowski z cm. Północnego to ktoś z nas skreśla 6 w totka :)    

Dobrze by było gdyby wnuczek podał trochę więcej szczegółów.    

pozdrawiam    

P Kasprzak    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku