miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Antoni Rutkowski (2009-11-19, 18:54)
P Kasprzak
Brat mojej Babci -Antoni Rutkowski był w obsłudze naziemnej ktoregos z dywizjonow w Wlk. Brytanii. Problem polega na tym ,że zmarł w 1975r. więc nawet nie miałem okazji z nim o tym porozmawiać. Nie wiem w ktorym był dywizjonie.    
Znalazlem Antoniego Rutkowskiego na liście p. Krzystka jako F/Sgt ,nr.raf: 784719 , sanitariusz 1946 Polska. Chcac dowiedziec sie czegos wiecej napisalem do "Instytutu i Muzeum im. gen. Sikorskiego" w Londynie , lecz znaleziono tam jedynie dane brata marianina o tym samym imieniu i nazwisku. Z tego co sie zorientowalem to pozostaje mi Archiwum przy MoD w Northolt.    
Wiem ,że Antoni wrocil do polski razem z dobrym kolega p. Łukowskim, na liscie p.Krzystka najbardziej prawdopodobną osobą jest :780337 Łukowski Zygmunt 12.03.1906 st.sierż. / F/Sgt Rusznikarz 1946 Polska.    

W tej chwili zaopatruje sie w ksiazki: Płoszajski Jerzy "Technicy Lotnictwa Polskiego na Zachodzie 1939-1946" i Bohdan Arct " Lotnicy Bez Skrzydeł" majac nadzieje ,że cos znajde.    

Jestem nowy na tym forum, wiec jeszcze nie wszystko zdazylem przeczytac. Prosze o sugestie gdzie jeszcze moge szukac informacji o Antonim ,a takze o Zygmuncie.    
Załączam zdjęcie Antoniego Rutkowskiego w mundurze (ktoś wie co to za znak na kołnierzu?)    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku