miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Dwadzieścia minut czytania dziennie... (2009-10-17, 00:20)
piotr
Tradycja mówi,że z okazji Świąt trzeba być dla siebie miłym. Postaram się, choć uprzedzam ciężko będzie.    
Zupełnie przypadkiem wpadły w me ręce dwa numery pewnego magazynu, czasopisma (zwał jak zwał) w którym znajduje się dział pt. Historia. Na ile ów dział z historią ma cokolwiek wspólnego ocenicie Państwo sami za chwilę, ja jednak od siebie dodam, że po całkowitym opadnięciu rąk, było dla mnie niemałym wysiłkiem napisanie tych kilku słów komentarza.    
A tak, mamy domorosłych specjalistów do koloru i do wyboru. Jak widać gazety łapią ich nawet na ulicy. Problemem jest jednak, że owe gazety umożliwiają szerokiej publiczności czytanie dzieł owych ''historyków'' i tu, Drodzy Państwo, robi się niebezpiecznie.    
Swego czasu w tej samej gazecie o podobnych tematach rozwodził się inny magik z szerokiego wachlarza mędrców, jakimi magazyn się posiłkuje. Na mój list, krytyczny oczywiście, zareagował szorstko, tłumacząc mi (nieświadomemu tak oczywistej prawdy), że najważniejsze by tekst dobrze się czytało. Może to i racja. Tym razem redakcja owego pisma, zgodnie z doktryną owego pana, zafundowała Czytelnikowi kolejną perełkę. Spełnia ona, jak Państwo się przekonanie po uważnej lekturze, oba wymogi. Fantastycznie pod względem literackim (niezwykle lotne pióro autora) i historycznym. Autor (nowa twarz tego magazynu, jako że wierzę iż jego poprzednik przejął dział kulinarny) popisał się niesamowitą znajomością tematu, terminologii ... co ja będę dalej się rozpisywał, historii polskich skrzydeł. Może zdobędę się na kolejny desperacki krok i raz jeszcze zapytam redakcję skąd biorą swoje talenty, póki co polecam ów tekst uwadze forumowiczów.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku